Vaidotas Ramoška

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vaidotas Ramoška
Gimė 1980 m. vasario 4 d.
Želva, Lietuvos TSR
Veikla Skulptorius

Vaidotas Ramoška (1980 m. vasario 4 d. Želvoje, Lietuvos TSR) – skulptorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1980 m. vasario 4 d. Želvoje. Baigė Želvos vidurinę mokyklą, Ukmergės vaikų dailės mokyklą, Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo skulptūrą. Menininkas rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose, kuria herbus, medalius, dalyvauja konkursuose, akcijose bei projektuose. V. Ramoška yra Rytų Lietuvos rašytojų sąjungos ir Ukmergės kino ir foto klubo narys, yra išleidęs poezijos rinkinėlį “Vienas ant plento”.

Išgarsėjo originaliomis meninėmis instaliacijomis, skulptūromis, akcijomis. Vienas pirmųjų projektų buvo „Nepagrįsta neapykanta", kurios simbolis „Žydras ožys" buvo suniokotas miesto vandalų. Paskui sekė kilnojamieji balti angelai, mokinukų skulptūrėlės judriose ir avaringumu pasižyminčiose Vilniaus vietose, kurios perspėja vairuotojus elgtis atidžiau, Senamiesčio vaizdas iš obuolių prekybos ir laisvalaikio komplekse „Panorama“ ir kitos.

Skulptorių ypač išgarsino nuo 2004 m. kuriamos baltų angelų skulptūros, įsikūrusios daugelyje sostinės vietų (Europos, Katedros aikštėse, prie Rotušės, Vilniaus g.) ir tapusios savotišku Vilniaus simboliu. Angelams kurti menininkas naudoja plieną, metalo armatūrą, putų polistireną, dervą, automobilių glaistą ir akrilinius dažus. Kelios angelų skulptūros padovanotos Europos sostinėms ir kitiems miestams. 2008 m. „už Vilniaus angelus“ Vaidotas Ramoška apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]