Vėjastriukė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vėjastriukė su ištrauktu kapišonu
Vyriškis su mėlyna vėjastriuke

Vėjastriukė (angl. windbreaker, windcheater) – plona striukė, skirta sulaikyti šaltą vėją ir lengvą lietų. Tai paprastai lengva striukė, šiais laikais dažniausiai iš sintetinio audeklo. Dažnai turi elastinius juostą ir rankogalius, užsegama užtrauktuku. Neretai turi kapišoną, kuris gali būti paslepiamas apykaklėje ar nusegamas.

Angliški pavadinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Terminas angl. windbreaker daugiausia naudojamas Šiaurės Amerikoje ir Japonijoje, tai bendriniu žodžiu tapęs prekės ženklas, kurį kažkada naudojo Čikagos „John Rissman“ kompanija savo gabardininėms striukėms vadinti.

Žodis angl. windcheater naudojamas D. Britanijoje ir kai kuriose Tautų Sandraugos šalyse, įskaitant Indiją. D. Britanijoje striukes windcheater dar vadina angl. cagoule ar angl. wind jammers. Terminas windcheater yra ankstesnis už windbreaker, pradžioje reiškė viršutinį drabužį, kuris užsivelkamas per galvą, o ne užsagstomas, kaip dabartiniai windbreaker. Skirtingai negu windbreakers, kurie yra iki juosmens ir dygsniuoti, windcheaters paprastai būna iki šlaunų ir nedygsniuoti, be pamušalo.