Uncovered

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Uncovered
Uncovered poster.jpg
PavadinimasUncovered
Kilmės šalisJungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Flag of Spain.svg Ispanija
Flag of France.svg Prancūzija
RežisieriusJim McBride
Scenaristas (-ai)Michael Hirst
Jim McBride
Jack Baran
VaidinaKate Beckinsale
Metai1994
Žanraskriminalinis
Trukmė112 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Uncovered – 1994 m. režisieriaus Jim McBride sukurtas kriminalinis filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko tuo metu pradedančioji aktorė Kate Beckinsale.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Kate Beckinsale – Julija
  • John Wood – Sezaras
  • Sinéad Cusack – Menču
  • Paudge Behan – Dominykas
  • Peter Wingfield – Maksas
  • Helen McCrory – Lola
  • Art Malik – Alvaro

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Restauratorė Julija, kuriai buvo patikėtas paveikslo „Žaidimas šachmatais“ iš privačios kolekcijos atnaujinimas, aptinka, kad šiame po dažų sluoksniu slepiasi keistas užrašas lotynų kalba „Kas nužudė riterį?“ Kartu su savo viršininke Menču ji kreipiasi patarimo paveikslų ekspertą Alvaro, kuris anksčiau buvo jos mokytojas ir meilužis. Tuo labai nepatenkintas Julijos dėdė Sezaras, bijantis, kad šios ryšys su Alvaro gali vėl atsinaujinti.

Paveikslo šeimininkas, ligotas donas Manuelis papasakoja jai apie paveiksle pavaizduotus žmones ir Julija nusprendžia, kad pateikto klausimo atsakymas gali slypėti pačioje šachmatų partijoje, nes kai kurie jame pavaizduoti žmonės iš tiesų buvo nužudyti. Kartu su Sezaru ji susipažįsta su jaunu plevėsa Dominyku, puikiai žaidžiančiu šachmatais, ir Menču sutinka jį pasamdyti tam, kad Dominykas atkurtų šachmatų partiją nuo pradžių.

Tai, kas pradžioje atrodė kaip kelių šimtmečių mįslė, staiga tampa pavojingu žaidimu: miršta Alvaro, vėliau – paveikslo šeimininkas Manuelis. Julija sužino, kad jos dėdė Sezaras yra Manuelio brolis, kurie nebendravo daugiau kaip 40 metų. Dominykas, bandanti įvairius ėjimus, įspėja saugotis juodosios karalienės, įtardamas, kad pagrindinis tikslas yra baltoji karalienė – Julija, prie kurios durų po kiekvienos mirties kažkas palieka vieną iš figūrų.

Po to, kai Julijos namuose aptinkama negyva Menču, suimamas buvęs jos meilužis Maksas. Dominykas negali suprasti, kodėl mirė Menču, kuriai partijoje buvo tekęs pėstininko vaidmuo. Kartu su Julija jis vyksta į buvusius Manuelio namus, kuriuose dabar šeimininkauja jo giminaitė Lola, manydama, kad ši ir yra juodoji karalienė, tačiau čia paaiškėja, kad jie klydo…