Pereiti prie turinio

Uncharted 3: Drake's Deception

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Uncharted 3: Drake's Deception
Kūrėjas Naughty Dog
Leidėjas Sony Computer Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2011 m. lapkričio 1 d.
Žanras (-ai) nuotykių, veiksmo
Režimas Vieno žaidėjo, kelių žaidėjų
Reitingai ESRB: Teen
Platforma PlayStation 3
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Uncharted 2: Among Thieves
Kitos dalys Uncharted

Uncharted 3: Drake's Deception („Neištirta: Dreiko apgavystė“) – 2011 m. kompiuterinis žaidimasPlayStation 3“ konsolei. Tai nuotykių ir veiksmo žaidimas, pasakojantis apie lobių ieškotojo Neiteno Dreiko nuotykius ieškant mitinio dingusio „Smėlių Atlantidos“ miesto Arabijos dykumoje.

Žaidimas susilaukė palankaus kritikų vertinimo ir komercinės sėkmės. Jis buvo parduotas 6,6 mln. kopijų tiražu (2015 m. kovo duomenimis).[1] Metacritic svetainės kritikų apžvalgų įvertinimų suvestinės vidurkis − 92 balai iš 100.[2]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Uncharted 3: Drake's Deception“ yra nuotykių-veiksmo žaidimas. Veiksmas vyksta kompiuterinės grafikos 3D aplinkoje iš trečiojo asmens perspektyvos. Žaidimo kūrėjai − JAV „Naughty Dog“ studija, leidėjas − „Sony Computer Entertainment“. Žaidimo metu valdomas senovės lobių ieškotojas Neitenas („Neitas“), kuris yra spėjamas istorinio anglų keliautojo Frensio Dreiko palikuonis.

Žaidimas menkai skiriasi nuo ankstesnio „Uncharted 2: Among Thieves“ žaidimo, kuriame pasakojami ankstesni Naeiteno Dreiko nuotykiai. Įvestos šiek tiek praplėstos Dreiko judėjimo šokinėjant per platformas funkcijos, Dreikas gali kautis artimoje kovoje kumščiais su keliais priešininkais vienu metu, šiek tiek patobulintos stealth, sėlinimo funkcijos. Didžioji dalis veiksmo vyksta derinant platformerio ir trečiojo asmens šaudyklės žaidimų ypatybes. Herojus, šokinėdamas ir laipiodamas įvairiomis atbrailomis, spręsdamas patekimo galvosūkius turi įveikti kliūtis, bei nugalėti būrius priešininkų šaudydamas arba artimoje kovoje kumščiais. Žaidime išlaikyti daugelio žaidėjų (multiplayer) žaidžiami scenarijai: kovų tarp grupių ar visų prieš visus ir dviejų arba trijų žaidėjų kooperatyvinio žaidimo (Co-op). Žaidime išslapstytas 101 trofėjus (treasures).

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Veiksmas prasideda dykumoje prie nukritusio lėktuvo, iš kurio išsigelbsti Neitenas Dreikas. Kaip ir ankstesniame žaidime „Uncharted 2: Among Thieves“, po įžangos pasakojami priešistorės įvykiai. Neitenas Dreikas su draugu Viktoru Salivanu Londono bare susitinka prekeivį Talbotą, kuriam tikisi parduoti Neitenui priklausantį žiedą, kuris iš tikro yra spėjamo Neiteno protėvio, istorinio anglų keliautojo Frensio Dreiko žiedas. Sandėrio metu paaiškėja, kad Talboto siūlomi pinigai yra suklastoti. Neitenas ir Salis nesiruošia atiduoti žiedo, kyla muštynės. Išbėgus į gatvę Neitenas ir Salis yra apsupami. Tuomet prisistato tikroji Frensio Dreiko žiedo pirkėja Marlou, kuri paima žiedą, o Neitenas su Salivanuu nušaunami.

Veiksmas nusikelia 20 metų prieš tai, į Neiteno Dreiko paauglystę, kai jis pirmąkart bandė pavogti Frensio Dreiko žiedą iš muziejaus, susipažino su Viktoru Salivanu, taip pat sužinojo, kad Marlou jau tuo metu siekė žiedo, kuris yra raktas lobių vietos žemėlapiui. Prasidės naujų lobių paieškos, taip pat kova dėl žiedo. Marlou dar nežino, kad Neiteno ir Salio mirtis gatvėje prie baro buvo imituota...

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]