Uncharted 2: Among Thieves

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Uncharted 2: Among Thieves
Kūrėjas Naughty Dog
Leidėjas Sony Computer Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2009 m. spalio 13 d.
Žanras (-ai) nuotykių, veiksmo
Režimas Vieno žaidėjo, kelių žaidėjų
Reitingai ESRB: Teen
Platforma PlayStation 3
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Uncharted: Drake's Fortune
Kitos dalys Uncharted

Uncharted 2: Among Thieves („Neištirta: tarp vagių“) – 2009 m. kompiuterinis žaidimasPlayStation 3“ konsolei. Tai nuotykių ir veiksmo žaidimas, pasakojantis apie lobių ieškotojo Neiteno Dreiko nuotykius ieškant 1292 m. pradingusios Marko Polo laivų flotilės lobių.

Žaidimas susilaukė labai palankaus kritikų vertinimo ir komercinės sėkmės. Jis buvo parduotas 6,5 mln. kopijų tiražu (2015 m. duomenimis).[1] Metacritic svetainės kritikų apžvalgų įvertinimų suvestinės vidurkis − 96 balai iš 100.[2]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Uncharted 2: Among Thieves“ yra nuotykių-veiksmo žaidimas. Veiksmas vyksta kompiuterinės grafikos 3D aplinkoje iš trečiojo asmens perspektyvos. Žaidimo kūrėjai − JAV „Naughty Dog“ studija, leidėjas − „Sony Computer Entertainment“. Žaidimo metu valdomas senovės lobių ieškotojas Natanas Dreikas („Neitas“), kuris yra spėjamas istorinio anglų keliautojo Frensio Dreiko palikuonis.

Žaidimas menkai skiriasi nuo „Uncharted: Drake's Fortune“, kuriame pasakojami ankstesni Neiteno Dreiko nuotykiai. „Uncharted 2: Among Thieves“ yra geresnės grafikos žaidimas, jame labiau ištobulintas, daugiau ir efektyviau naudojamas stealth režimas, kai Neitenas gali prisėlinti ir nekeldamas triukšmo eliminuoti priešininkus. Nauja yra tai, kad Neitenas gali šaudyti į priešininkus kabodamas viena ranka ant atbrailos ar nuo lipynės. Didžioji dalis veiksmo vyksta derinant platformerio ir trečiojo asmens šaudyklės žaidimų ypatybes. Herojus, šokinėdamas ir laipiodamas įvairiomis atbrailomis, spręsdamas patekimo galvosūkius turi įveikti kliūtis, bei nugalėti būrius priešininkų šaudydamas arba artimoje kovoje kumščiais. Didžiausia naujiena žaidime yra tai, kad įmanomas kelių žaidėjų prisijungimas ir bendras žaidimas tinkle (multiplayer). Įmanomi du žaidimų scenarijai: tradicinis, grupių kovos viena prieš kitą ar visų prieš visus ir dviejų arba trijų žaidėjų kooperatyvinio žaidimo (Co-op) scenarijai. Žaidime išslapstytas 101 trofėjus (treasures).

„Uncharted 2: Among Thieves“ buvo labai palankiai įvertintas kritikų ir vertinamas vienu geriausių žaidimų „PlayStation 3“ konsolei, bei vienu geriausių visų laikų. Žaidimas laimėjo daug apdovanojimų, tarp jų − geriausio metų žaidimo pagal „Kotaku“ žurnalą,[3], AIAS,[4] giantbomb.com tinklalapį.[5] Pagal 2015 m. gamerankings.com tinklalapį su vidutiniu 96,43% įvertinimu, jis buvo 8-as palankiausiai kritikų įvertintas visų laikų žaidimas.[6] Tarp geriausių visų laikų žaidimų jį įtraukė:

  • Empire“ žurnalas – 22-oje vietoje (2015 m.);[7]
  • gamesradar.com tinklalapis – 7-oje (2015 m.);[8]
  • g4tv.com tinklalapis – 14-oje (2015 m.).[9]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Veiksmas prasideda sudužusiame traukinyje Himalajų kalnuose, iš kurio sužeistas Neitenas Dreikas turi išsigelbėti. Po to atskleidžiamos priešistorės detalės. Neiteną Dreiką bare sutiko profesionalūs istorinių lobių vagys Haris Flinas ir Chlojė Freizer. Jie atskleidė, kad yra pasamdyti pagrobti iš muziejaus Stambule senovinę lempą, kuri yra išlikusi iš po Marko Polo kelionių po Aziją. Neitenas Dreikas išsiaiškino, kad lempoje tikriausiai paslėpta Marko Polo žinia, apie tai, kur dingo jo laivų flotilė, gabenusi lobius iš Azijos 1292 metais. Neitenas Dreikas nusprendė prisidėti pavagiant lempą iš muziejaus...

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]