Pereiti prie turinio

Uncharted: Drake's Fortune

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Uncharted: Drake's Fortune
Kūrėjas Naughty Dog
Leidėjas Sony Computer Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2007 m. lapkričio 26 d.
Žanras (-ai) nuotykių, veiksmo
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: Teen
Platforma PlayStation 3
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys Uncharted

Uncharted: Drake's Fortune („Neištirta: Dreiko sėkmė“) – 2007 m. kompiuterinis žaidimasPlayStation 3“ konsolei. Tai vieno žaidėjo nuotykių ir veiksmo žaidimas, pasakojantis lobių ieškotojo Neiteno Dreiko nuotykius ieškant El Dorado lobio.

Žaidimas susilaukė palankaus kritikų vertinimo ir komercinės sėkmės. Jis buvo parduotas 4,8 mln. kopijų tiražu (2015 m. duomenimis).[1] Metacritic svetainės kritikų apžvalgų įvertinimų suvestinės vidurkis − 88 balai iš 100.[2]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Uncharted: Drake's Fortune“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas nuotykių-veiksmo žaidimas. Veiksmas vyksta kompiuterinės grafikos 3D aplinkoje iš trečiojo asmens perspektyvos. Žaidimo kūrėjai − JAV „Naughty Dog“ studija, leidėjas − „Sony Computer Entertainment“. Žaidimo metu valdomas senovės lobių ieškotojas Neitenas Dreikas („Neitas“), kuris yra spėjamas istorinio anglų keliautojo Frensio Dreiko palikuonis.

Žaidimas turi platformerio elementų, kai herojus turi šokinėti, kabintis ant įvairių sienų atbrailų, lipti, supuotis įveikdamas įvairias gamtines ir senovės griuvėsių kliūtis, norėdamas pasiekti tikslą. Kita žaidimo pusė − trečiojo asmens šaudyklė. Herojų žaidimo eigoje persekioja būriai priešininkų, kuriuos Neitenas Dreikas turi iššaudyti arba artimoje kovoje nugalėti kumščių smūgiais. Neitenas Dreikas ginkluotas dviejų tipo ginklais: pistoletu ir automatu. Šovinius jiems randa nukovęs priešininkus. Kiti ginklai randami žaidimo eigoje. Taip pat galima pasinaudoti granatomis. Žaidime nėra gyvybę atstatančių vaistinėlių ir herojaus gyvybė atsistato automatiškai, jei į jį kurį laiką nepataiko priešininkų šūviai. Žaidime Neitenas Dreikas gali slapstytis už priedangų: įvairių akmenų, dėžių ir pan. ir iš už jų šaudyti. Žaidime yra važiavimo automobiliu ir skridimo lėktuvu epizodų. Įvairiuose griuvėsiuose sprendžiami patekimo galvosūkiai, kurie atidaro praėjimus. Žaidimo vietovėse išslapstytas 61 trofėjus (treasures)

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Veiksmas prasideda laive jūroje prie Panamos krantų, kur žurnalistė Elena Fišert kuria lobių paieškos istoriją su nuotykių ieškotoju Neitenu Dreiku. Jis randa savo spėjamo protėvio, anglų keliautojo Frensio Dreiko karstą jūros dugne. Frensio Dreiko palaikų jame nėra, tačiau Neitenas užtinka jo dienoraštį. Tuo metu laivą supa piratai. Neitenas iškviečia savo draugą Salį į pagalbą lėktuvu. Po nuotykių ieškotojų išsigelbėjimo nuo piratų Neitenui ir Saliui paaiškėja, kad Frensio Dreiko dienoraštyje buvo išplėštas svarbiausias puslapis, bet jie jau žino, kur pirmiausiai keliauti norint surasti legendinį El Dorado lobį, tačiau lobio siekia ne jie vieni.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]