Triniti

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Labai jau daug kitų kontorų (lyg pirmtakų?) šiam straipsnyje aprašyta...
Jei galite, sutvarkykite.
Triniti
Įkurta2003 m.
Centrinė būstinėVilniaus g. 31, LT-01402 Vilnius, Lietuva
Svarbiausi darbuotojaiVilija Viešūnaitė
(vadovaujantysis partneris)
Partneriai (Vilniaus biuro): Linas Sabaliauskas, Vilija Viešūnaitė, Aurelija Rutkauskaitė, Vytautas Kalmatavičius, Deivis Valiulis, Agnė Ustinovičienė, Agnė Varnelienė, Jurgita Judickienė, Laimonas Judickas
PadaliniaiRyga (Latvija)
Talinas (Estija)
Tinklalapistriniti.eu

Advokatų profesinė bendrija Triniti Jurex – verslo teisės advokatų kontorų grupė, turinti daugiau nei 50 teisininkų biuruose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Adresas: Vilniaus g. 31, LT-01402 Vilnius.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Teisės sritys – įmonių teisė, verslo teisė, finansų teisė, darbo teisė, aplinkosaugos teisė, energetikos teisė; taip pat intelektinė nuosavybė, IT, žiniasklaida. Tarptautiniame žinyne „Legal 500“ advokatų kontora minima 8 srityse[1].

Teisines paslaugas teikia lietuvių, vokiečių, anglų, rusų kalbomis. Klientai – Lietuvos ir užsienio (Vakarų Europos, Vidurio ir Rytų Europos, NVS) įmonės, daugiausiai veiklą vykdančios finansų (bankininkystės ir finansų paslaugų), energetikos, aplinkosaugos, pramonės, prekybos, taip pat statybų ir nekilnojamojo turto, transporto, draudimo ir kitose srityse. Tai įvairios valstybės įmonės, įstaigos, ne pelno organizacijos ir kt. Atskirais atvejais – ir fiziniai asmenys.

Teisininkai įvairiais teisės klausimais rengia seminarus verslininkams. Taip pat skaito pranešimus konferencijose, verslo mugėse, kontaktų biržose (pvz., Baltijos valstybių verslo dienose Vokietijoje, „Žalioji energija – iš gamtos imame, gamtai atiduodame. Verslo mugė“ ir kt.), siekdami supažindinti klausytojus su Lietuvos teisės aktualijomis. Advokatų kontora kas ketvirtį lietuvių bei vokiečių kalbomis leidžia informacinį leidinį, platinamą elektroniniu paštu (pateikiama Lietuvos teisės apžvalga, glaustai aptariamos svarbiausios teisės naujienos, pasikeitimai Lietuvoje).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lang, von Bülow & Collegen“ atstovybė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1993 m. į Lietuvą atvykus vokiečių investuotojams, norėjusiems įsigyti grūdų perdirbimo įmonių Lietuvoje, stiprėjant verslo ryšiams tarp Vokietijos ir Lietuvos, Arūnas Šarka pradėjo bendradarbiauti su Vokietijos advokatų kontoros „Lang, von Bülow & Collegen“ (Heilbrone[2])[3]. Nuo tada advokatų kontoros teisininkai Vilniuje pradėjo teikti teisines paslaugas vokiečių kalba ir pagrindinį dėmesį skyrė verslo klientams iš vokiškai kalbančių šalių.

1995 m. Lietuvos ir Vokietijos advokatai nusprendė įkurti nuolatinę Vokietijos advokatų kontoros „Lang, von Bulow & Collegen" atstovybę Vilniuje (kadangi didėjo ir teisinių paslaugų vokiečių kalba poreikis). Koordinatorius iš Vokietijos buvo advokatas Harald Krusenotto, periodiškai (apie kartą per mėn.) reziduodavęs ir Lietuvoje. Iki 2001 metų turėta apie 1 000 bylų, iš jų dauguma – ūkio subjektų, turėjusių vienokių ar kitokių verslo santykių Lietuvoje.

„Šarka, Sabaliauskas ir partneriai“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2001 m. advokatai Arūnas Šarka ir Linas Sabaliauskas susivienijo bendrai jungtinei veiklai, įkūrė bendrą kontorą. Įkurtoji advokatų kontora „Šarka, Sabaliauskas ir partneriai“ (ŠSP) tęsė ankstesnę veiklą, pamažu plėsdama teisinių paslaugų spektrą[4]. Didžiausi ŠSP klientai – konsorciumas, kurį sudaro „Itera Lietuva", Vokietijos įmonė VNG ir Leipcigo įmonė „Stadwerke Leipzig GmbH" (įsigijęs 19,652 % „Klaipėdos energija" akcijų), vokiško kapitalo statybos bendrovė „Baltic Shopping Centers", stačiusi prekybos centrą „Ekovalda" Kaune)[5].

Pagal teisininkų skaičių (2009 m.) buvo šešta verslo teisės advokatų kontora Lietuvoje.[reikalingas šaltinis]

„Kalmatavičius, Petraitytė, Viešūnaitė ir partneriai „ReLaw"[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m. liepos 16 d. bendrai veiklai apsijungė advokatai Lina Petraitytė, Vytautas Kalmatavičius ir Vilija Viešūnaitė; ši nuo 2003 m. gegužės 15 d. iki 2004 m. liepos 15 d. dirbo nuosavoje – Advokatės Vilijos Viešūnaitės – kontoroje. Buvo įsteigta bendra advokatų kontora „Kalmatavičius, Petraitytė, Viešūnaitė ir partneriai „ReLaw".

„Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2003 m. į advokatų kontoros veiklą oficialiai įsitraukė verslo teisės advokatas Kaune (Laimutis Jankauskas). Buvo įkurta advokatų kontora „Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“, įsteigtas advokatų kontoros „Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“ Kauno skyrius (užregistruotas Lietuvos advokatų taryboje). Nuo tol kontora turėjo padalinius dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose[6].

2008 m. birželio mėn. į advokatų kontorą „Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“ įsiliejo advokatų kontora „Kalmatavičius, Petraitytė, Viešūnaitė ir partneriai „ReLaw". Advokatė Lina Petraitytė (advokatų kontoros „Kalmatavičius, Petraitytė, Viešūnaitė ir partneriai ReLaw“ partnerė nuo 2004 m. liepos 16 d. iki 2008 m. birželio 19 d.[7]) nuo 2008 m. birželio 20 d. savo profesinę veiklą toliau tęsė kaip advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“ advokatė, asocijuota teisininkė[8]). Advokatų kontoroje „Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“ pradėjo dirbti iš viso beveik 30 teisininkų. Susijungimą paskatino ryškėjantis teisininkų specializacijos poreikis ir verslo teisės advokatų kontorų stambėjimas Lietuvoje. Projektai Latvijoje bei Estijoje toliau vykdomi kartu su vietiniais partneriais[9].

2010 m. kontoros vadovas Arūnas Šarka pasitraukė iš Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Lietuvos regiono valdybos nario pareigų (kurias ėjo nuo 2004 m.)[10].

SSJ[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. birželį advokatų kontora „Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“ išregistruota, įsteigus Advokatų profesinę bendriją „SSJ" ir įregistravus Advokatų kontorą „Šarka, Jankauskas“ (2011-06-16 d. sprendimu)[11], kuomet iš kontoros pasitraukė ilgamečiai partneriai steigėjai Arūnas Šarka ir Laimutis Jankauskas.

Triniti[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. lapkričio mėn. TRINITI susikūrė susijungus trims Baltijos šalių advokatų kontoroms – „Tamme Otsmann Ruus Vabamets" iš Estijos, „Treilons & Petrovičs" iš Latvijos ir „SSJ" iš Lietuvos. Grupė veikia kaip integruota, vieną prekės ženklą turinti grupė „Triniti“ Vilniuje, Rygoje ir Taline. „Triniti“ grupės darbas organizuojamas taikant tarptautinių praktikos grupių principą, integruojant skirtingose šalyse įsikūrusių specialistų darbą ir dalintis patirtimi, taip užtikrinant tinkamą klientų užduočių įgyvendinimą. Kontorų specialistai dirba penkiose praktikos grupėse: korporacinės įmonių teisės, bendros komercinės teisės, nekilnojamojo turto teisės, ginčų sprendimo teisės bei intelektinės nuosavybės, IT ir žiniasklaidos teisės. Kiekviena praktikos grupė yra vadovaujama atsakingo ir savo srityje žinomo advokato, kuris rūpinasi savo grupės advokatų užimtumu.[12]

2016 m. birželio 9 d. prie verslo teisės advokatų profesinės bendrijos „TRINITI LT“ prisijungė advokatų kontoros „Balticlaw“ partneris Deivis Valiulis. Kartu su juo į „Triniti“ kolektyvą įsiliejo ir keturių teisininkų komanda – kontoroje jie prisijungė prie nekilnojamojo turto ir ginčų sprendimo praktikos.

Kartu su naujos komandos atėjimu „Triniti“ sustiprino ir energetikos ir infrastruktūros teisinių paslaugų sritį – sukurta nauja energetikos ir infrastruktūros praktikos grupė, kuriai vadovauja partneris Vytautas Kalmatavičius.

Naujai prisijungęs partneris D. Valiulis su dalimi komandos dirba nekilnojamojo turto ir statybų praktikos grupėje ir užima jos vadovo pareigas.

Narystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]