Trijntje Keever

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Trijntje Keever

Trijntje Cornelisdochter Keever (1616 m. balandžio 10 arba 16 d. Edame, Nyderlandai1633 m. liepos 2 d. Tar Vyne, Nyderlandai) – aukščiausia visų laikų moteris, kurios ūgis jai mirus buvo 2 m 54 cm. Trijntje tuo metu buvo 17 metų.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trijntje Keever buvo Kornelijaus Keeverio ir Annos Pouwels dukra. Kornelijus dirbo laivo kapitonu, o Anna buvo jo kambarinė. Jie susituokė 1605 m. gegužės 24 d. Gimus dukrai, tėvai iškart atkreipė dėmesį į jos spartų augimą. Kai mergaitei tebuvo devyneri, jos ūgis jau siekė 2 metrus. Trijntje netgi atvyko aplankyti Bohemijos karalius Frederikas V, jo žmona Elizabeth ir princesė Amalia, kurie norėjo įsitikinti, kad jų žemėse tikrai gyvena devynmetė, aukštesnė negu dauguma Europos vyrų. Vėliau jos tėvai vežiojo ją po šalį ir rodė žmonėms už pinigus. Trijntje gavo „didelės mergaitės“ pravardę (ol. De Groote Meid).

Mergina mirė sulaukusi 17 metų nuo vėžio. Ji buvo palaidota gimtajame Edamo mieste. Jo rotušėje kaba nežinomo dailininko paveikslas, kuriame Trijntje pavaizduota natūralaus dydžio. Taip pat išlikę ir jos batai, kurie pagal šių laikų dydžių skalę būtų 54 dydžio (36 cm ilgio).

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]