Traukinių keltas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Traukinių keltaslaivas, skirtas plukdyti traukinio vagonus. Paprastai viename iš tokio kelto denių būna įrengti geležinkelio bėgiai bei priekiniai ir galiniai vartai vagonams įriedėti arba išriedėti į ro-ro krantinę. Joje būna įrengta speciali, svoriais balansuojama rampa, skirta kranto bėgiams tiksliai sujungti su prišvartuoto kelto bėgiais. Rampos pakėlimas ar nuleidimas į reikiamą aukštį priklauso ir nuo aptarnaujamo laivo charakteristikų, ir nuo svyruojančio vandens lygio. Vagonai į denį ir atgal gali riedėti ir keliomis linijomis.

Pirmieji traukiniai pradėti plukdyti keltuose 1833 m. Škotijoje, Forth and Clyde kanale, 1836 m. – Saskuehanos upėje Merilando valstijoje, JAV.

Traukinių keltas TSRS pašto ženkle

Lietuvoje pirmoji geležinkelio vagonus gabenančių keltų tarptautinė perkėla pradėjo veikti 1986 m. Tai buvo traukinių keltas Klaipėda–Mukranas. Šioje linijoje reguliariai kursavę geležinkelio keltai „Mukranas“ ir „Greifsvaldas“ priklausė Rytų Vokietijos, „Kaunas“, „Vilnius“ ir „Klaipėda“ – Lietuvos laivynui. Jie buvo įrašyti į Gineso rekordų knygą kaip didžiausi pasaulyje jūriniai geležinkelio laivai.[1]

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]