TrES-4

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
TrES-4 dailininko vaizduote.

TrES-4 yra egzoplaneta, viena didžiausių kada nors surastų planetų. Ji yra Heraklio žvaigždyne už 1400 šviesmečių nuo Saulės. TrES-4 planeta skrieja prie žvaigždės GSC 02620-00648, kurios amžius yra toks, kaip Saulės, tačiau ji yra masyvesnė už Saulę. Pati žvaigždė yra submilžinė.

Atradimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

TrES-4 ketvirtoji šios grupės atrasta planeta planetą atrado tarptautinė mokslininkų grupė, panaudojant automatinių teleskopų tinklą, pavadintą Transatlantine egzoplanetų apžvalga (angl. Trans-Atlantic Exoplanet Survey), todėl naujai atrastoji planeta buvo pavadinta TrES-4. Planeta buvo atrasta Lovelo observatorijoje (Arizona, JAV).

Planetos charakteristikos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Planetos skersmuo yra maždaug 70% didesnis už Jupiterio, tačiau jos masė yra mažesnė, kuri sudaro tik 0,84 Jupiterio masės. Tai reiškia, kad vidutinis planetos TrES-4 tankis yra tik 0,2 g/cm³, t, y. daugiau kaip 6 kartus mažesnis nei Jupiterio. Ji aplink žvaigždę apskrieja per 3,5 Žemės paras. Kadangi, egzoplaneta nutolusi nuo submilžinės GSC 02620-00648, yra tik 7,3 mln. km (0,0488 a.v.), todėl jos paviršius įkaista iki +1300° C.