Tonkino katė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Tonkino katė

Tonkino katė – trumpaplaukių kačių veislė. Palyginti reta.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji žinoma Tonkino katė buvo vardu Vong Mau. Ji kartu buvo ir dabartinių Burmos kačių pramotė. Vong Mau XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Rangūne, Birmoje, užtiko amerikietis daktaras Tompsonas ir atsivežė ją į San Franciską. Amerikoje pamanyta, jog ši katė – tamsi Siamo katė. Vong Mau sumišrinta su Siamo katinu, vadoje buvo rudas kačiukas vėliau suporuotas su motina. Šios vados kačiukai buvo įvairūs: vieni panašūs į Siamo, kiti į Tonkino, treti į Burmos kates. Kačiukai, pasižymėję Tonkino kačių savybėmis, nebuvo toliau poruojami, todėl veislė buvo nunykusi.

XX a. devintajame dešimtmetyje Didžiojoje Britanijoje veislė buvo atkurta. Šiandien Tonkino katės labai populiarios JAV.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Labai prisiriša prie šeimininko. Smalsios, protingos, jas galima išmokyti įvairiausių triukų. Gerai sutaria su kitomis katėmis, šunimis ir vaikais. Nepakenčia vienatvės. Nors nėra didelės rėksnės, tačiau balsas gana geras.

Fizinės savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tonkino katės raumeningos, sunkios. Snukutis bukas, ūsų pagalvėlės ryškios. Plaukas trumpas, prigludęs prie kūno, labai švelnus. Akys melsvai žalsvos.

Tik gimę kačiukai būna šviesūs, bet po kelių dienų ima tamsėti. Kuo vyresnė katė, tuo tamsesnis jos kailiukas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg
  • Esther J.J. Verhoef-Verhallen. Kačių enciklopedija, vert. Danguolė Žalytė. Vilnius: Aktėja, 2002.