Tom Clancy's Splinter Cell

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pandora Tomorrow
Chaos Theory
Essentials
Double Agent
Conviction"
Tom Clancy's Splinter Cell
Splintercellcoverps2.jpg
Kūrėjas Ubisoft Montreal
Ubisoft Shanghai
Leidėjas Ubisoft
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data Jungtinės Amerikos Valstijos 2003 m. vasario 19 d.
Žanras (-ai) Stealth Action
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: T
ELSPA: 11+
PEGI: 12+
OFLC: M
Platforma PC, Playstation 2, Xbox, Gameboy Advance, Game Cube, NGage
Versija 1.3
Variklis Unreal Engine 2.0
Reikalavimai
Platinimas
Licencija
Pirmtakas
Kitos dalys
[1]
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – klaidos
Jei galite, sutvarkykite.

Splinter Cell – pirmoji stealth-action žanro žaidimų serijos Splinter Cell dalis, kurios pagrindinis veikėjas Semas Fišeris – slaptasis agentas. Tai modernus trimatis trečiojo asmens žaidimas, kuriame pagrindinis tikslas – išlikti nepastebėtam.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ginkluotė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tam, kad išliktų priešams už akių, Semas naudojasi:

 • SC-Pistol naudoja 20-ties 5,72x28 mm šovinių dėtuvę. Tai – pagrindinis Semo ginklas iki ketvirtosios misijos – CIA HeadQuarters, kada jis gauna automatinį SC-20K. Pistoletas geresnis tuo, kad yra tylesnis, tad juo geriau naudotis norint iššauti šviesas neišduodant savo buvimo vietos. Šis ginklas nėra geriausia išeitis šaudant į tolimus taikinius (jis neturi optinio taikiklio), tad yra geresnis naudoti iš arti.
 • SC-20K tampa Semo pagrindiniu ginklu ketvirtoje misijoje. Šis ginklas turi du šaudymo būdus – galima šaudyti po vieną šūvį arba papliūpomis. Ginklas naudoja 5,56x45 mm šovinius. Prie SC-20K taip pat pritaisytas optinis taikiklis. Jis itin praverčia norint įveikti priešus iš didelio atstumo. Naudojantis juo galima sulaikyti kvėpavimą, bet, aišku, ne ilgam. Nors pistoletas yra gera priemonė iššauti šviesoms, SC-20K galima jų „atsikratyti“ iš daug didesnio nuotolio. Šis automatas taip pat gali būti naudojamas su daugybe kitų prietaisų, kaip Sticky Camera, Ring Airfoil, ir kitais (aprašyti žemiau).
 • Granata (Fragmentation Grenade) – garsiausia, tačiau galingiausia priemonė, tinkanti atsikratant grupelės priešų vienu metu. Granatos panaudojimas iškart išduoda žaidėjo buvimo vietą, tad ja patartina naudoti itin atsargiai.
 • Mina (Wall Mine) – reaguojanti į judesius priemonė. Greitai prabėgus pro ją, mina sprogsta, tad, norint pro ją praeiti, reikia judėti itin lėtai. Ant minų yra lemputė, kuri žybsi tai žalia spalva, tai raudona. Semui nuėmus miną jai šviečiant raudonai, mina automatiškai sprogsta. Turint minų savo ginkluotėje, galima jas panaudoti prieš pačius priešus. Pritaisius miną prie sienos, ji tampa puikia priemone atsikratant grupelės priešų.
 • Ring Airfoil – vienas iš prietaisų, kuriuos galima naudoti tik su SC-20K automatu. Jei juo pasinaudojus pataikoma priešui į krūtinės sritį, jis trumpam apsvaigsta; jei į galvą, jis iškart užmigdomas. Du greiti šūviai į krūtinę duoda tą patį efektą, bet išnaudojama daugiau amunicijos. Kai priešas apsvaigintas, yra kelios sekundės laiko, per kurį žaidėjas gali pagriebti priešą iš nugaros.
 • Sticky Shocker taip pat naudojamas kartu su SC-20K. Jis nedaug kuo skiriasi nuo Ring Airfoil, tačiau naudojantis juo nereikia taikytis į galvą – nesvarbu, į kurią kūno vietą žaidėjas pataikys, priešas iškart užmigdomas. Taip pat žaidėjui pasinaudojus šiuo ginklu, kiti priešai kaipmat išgirsta. Sticky Shocker taip pat yra puiki priemonė atsikratant priešų, stovinčių balose. Iššovus jį į vandenį, visi stovintys jame iškart užmigdomi. Skirtingai nuo Ring Airfoil, iššovus į priešą nebegalima jo pagriebti – jis iškart griūna ant žemės.
Akiniai
 • Diversion Camera turi tris pagrindines funkcijas. Pirma, ji veikia kaip paprasta kamera – iššovus ją į sieną, galima stebėti aplinką. Antra, ši kamera išleidžia garsą panašų į švilpimą, tad ja galima lengvai pritraukti netoliese esančius priešus, įskaitant ir šunis. Trečia, kai priešas visai arti, galima jį užmigdyti iš kameros paleidus migdomąsias dujas. Priešas nežus, tiesiog bus užmigdytas. Diversion Camera naudojamas kartu su SC-20K.
 • Sticky Camera veikia panašiai kaip ir Diversion Camera, tačiau ja galima tik apžiūrėti aplinką – neišleisime nei švilpimo garso, nei migdomųjų dujų. Naudojantis šia priemone, galime pritraukti/atitolinti vaizdą bei naudotis naktiniu ir šiluminiu matymu. Iššovus kamerą priešui į galvą, šis bus užmigdytas. Yra galimybe klausytis priešų pokalbių.
 • Smoke Grenade naudojamas su SC-20K, ir yra dar viena puiki priemonė norint atsikratyti grupės priešų vienu metu. Nebūtina taikytis tiesiai į priešą. Pašovus į priešus, šie pora kartų pakosi ir krenta be sąmonės.
 • Durų atrakinimui naudojamos dvi priemonės:
  • Visraktis. Priėjus prie užrakintų durų ir pasirinkus šį įrankį, atsiranda langas, kuriame matoma spyną. Naudojant judėjimo klavišus, žaidėjas judina užraktą, kol durys atsidaro. Tam reikia šiek tiek laiko, tačiau šią priemonę galima naudotis daug kartų.
  • Disposable Pick – vienkartinis įrankis. Jį patartina naudoti kai aplinkui yra priešų ir reikia kuo greičiau atrakinti duris. Prieinama prie užrakintų durų, ir pasirenkama Disposable Pick. Po kelių sekundžių durys atsirakina. Šis prietaisas yra pagrįstas žiežirbos naudojimu.
 • Optic Cable. Priėjus prie durų ir pasirinkus lentelėje Optic Cable, galima stebėti, kas yra kitoje pusėje.
 • Camera Jammer. Juo naudojantis, galima trumpam „apakinti“ kameras. Kai kurios kameros žaidime gali būti paprasčiausiai iššautos pistoletu, tačiau yra ir tokių, kurių iššauti neįmanoma. Pasirinkus Camera Jammer, žaidėjas nukreipia jį į kamerą ir pasitraukia iš jos akiračio.
 • Flares naudojami norint nukreipti sargybinių ir kompiuteriu valdomų ginklų dėmesį. Tai nėra pati geriausia priemonė, nes ir priešus, ir ginklus galima paprasčiausiai apeiti pasirinkus tinkamą momentą. Be to, laikant Flare rankoje, žaidėjas lengvai pastebimas.
 • Akiniai, kuriais naudojasi Semas, turi dvi funkcijas – naktinį ir šiluminį matymą. Pastaruoju negalima naudotis iki ketvirtosios misijos – CIA Headquarters. Naktinis matymas praverčia tamsiose vietovėse. Tuo tarpu šiluminis parodo visus šilumą skleidžiančius daiktus, įskaitant priešus, minas, ir kita.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • E3 2002 Game Critics Awards: Geriausias veiksmo/nuotykių žaidimas

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]