Taurogeno tiltas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Taurogeno tiltas
Vaizdas nuo pėsčiųjų tilto pusės
Vieta Tauragė
Ilgis 82,85 m
Plotis 15,75 m
Pastatytas 1836 m.

Taurogeno tiltas – gelžbetoninis  A12  RygaŠiauliaiTauragėKaliningradas  magistralės tiltas Tauragėje per Jūros upę. Jungia miesto centrą su Taurais. 100 metrų prieš srovę yra Tauragės užtvanka ir kavinė „Banga“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis tiltas šioje vietoje per Jūrą pastatytas 18361844 m. tiesiant Rygos – Karaliaučiaus plentą, tiltas buvo medinis ir jį 1875 m. kovo 27 d. sugriovė ledonešis.

1880 m. gruodžio 12 d. iškilmingai buvo atidarytas naujasis nebe medinis tiltas. Tada jis buvo netradicinio inžinerinio sprendimo 74,5 m ilgio, metalinis su granitinėmis atramomis, per pirmąjį pasaulinį karą (1915 m. kovo 15 d.) jis, Rusijos kariuomenei besitraukiant iš miesto, buvo susprogdintas. Vėliau šalia pastatytas laikinas medinis tiltas ir dar vienas tiltas siaurajam geležinkeliui upe aukštyn. Karo metais šis tiltas perstatytas į didesnį ir stabilesnį. 1925 m. dešiniajame Jūros krante prie tilto įrengta vandens matavimo stotis.

1930 m. pradėtas statyti naujas metalinių konstrukcijų tiltas. Tais metais Lietuvoje buvo minimos Vytauto Didžiojo mirties metinės, ir rugsėjo 8 d. statomo tilto pamatais buvo pašventinti, o pats tiltas pavadintas Vytauto Didžiojo vardu. Tiltas stovėjo iki 1944 m., kai atsitraukdama Vokietijos kariuomenė jį susprogdino atsargumo sumetimais. Rusijos kariai greitai pasistatė laikiną medinį tiltą, po karo jis nugriautas ir pastatytas kitas medinis tiltas. Apie 1950 m. pastatytas gelžbetoninis sijinis tiltas. Tiltas rekonstruotas 1975 m., 2002 m. ir 20072008 m.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Artimiausi tiltai per Jūrą
prieš srovę: Taurogeno tiltas pasroviui:
Ringių–Gudlaukio tiltas Tauragės pėsčiųjų tiltas