Taurapilis (kino namai)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Kino namai TAURAPILIS

Kino namai TAURAPILIS – vienintelė Utenos rajone veikianti moderni 108 vietų kino erdvė su filmų rodymo 3D formatu galimybe. Kino namai – inovatyvus verslo modelis, apimantis dvi veiklos sritis – filmų rodymą ir filmų kūrimą. Prekės ženklas Kino namai TAURAPILIS priklauso VšĮ „Medijų ir edukacijos centrui“[1], kurio pagrindinė veiklos sritis yra kino meno ir vizualiųjų menų plėtojimas bei su tuo susiję meniniai bei edukaciniai projektai.


Pavadinimo kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kino namai įsikūrė 2015 m. ES ir Utenos rajono savivaldybės lėšomis renovuoto buvusio kino teatro „Taurapilis“ pastate[2] vienoje iš pagrindinių Utenos gatvių, Utenos Kultūros centro kaimynystėje prie Dauniškio ežero. Po renovacijos senasis kino teatras „Taurapilis“, kurio erdvės paskutiniais jo eksploatacijos metais buvo naudojamos įvairiais, ne tik kino rodymo tikslais, tapo kūrybinių industrijų centru[3], kuris taip pat pasiliko senojo pastato pavadinimą – „Taurapilis“.

Taurapilio pavadinimas, plačiąja prasme, kilęs iš kaimo Utenos rajono rytinėje dalyje, 3 km į pietryčius nuo Tauragnų. Mindaugo laikais šiose vietose yra stovėjusi Taurapilio pilis. 1387 m. čia pastatyta pirmoji Tauragnų bažnyčia.[4] Taurapilio vardas, dėl unikalios geografinės vietovės, archeologinių atradimų ir net pirmuosius amžius po Kristaus siekiančios istorijos[5] yra gerai žinomas vietovardis ne tik Utenos regione, bet ir apylinkėse, todėl itin mėgstamas regiono verslininkų, visuomenininkų ir naudojamas geografinei sąsajai su regionu palaikyti.

Veiklos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kino namų TAURAPILIS įkūrėjai teigia, kad kino rodymas niekada nebuvo ir nebus pagrindinė kino namų veikla. Anot jų, pagrindinė organizacijos veikla – kino ir vizualiųjų menų plėtojimas bei kūryba, į kurią jie nori įtraukti Utenos bendruomenę[6]. Kino namuose vyksta „Kino pietūs“, „Popietė su kinu“, „Vakaras su kinu“ bei „Kino klubas“, kurių metu kino namų svečiams rodomi ne tik populiariausi kino filmai, tačiau ir pačių kino namų video eksperimentai. [7]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]