Tamil Elamo vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Tamil Elamo vėliavos, naudojamos mitinge

Tamil Elamo vėliava sukurta 1990 m. pagal „Tamil Elamo išlaisvinimo tigrų“ organizacijos emblemą – tigrą (priimta 1977 m.), tačiau išmestos judėjimo pavadinimo raidės. 2005 m. „Tamil Elamo išlaisvinimo tigrai“ išleido atnaujintą vadovą, kuriame yra instrukcijos ir paaiškinimai kaip teisingai turi būti naudojama Tamil Elamo vėliava. Tamilų kalba išleistame vadove nurodoma kaip vėliava kabinama viena arba su kitų šalių nacionalinėmis vėliavomis bei bendros vėliavos naudojimo nuostatos. Vėliava susideda iš keturių spalvų – geltonos, raudonos, juodos ir baltos.

Simbolika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Tigro simbolis iliustruoja kovingą istoriją ir nacionalinį tamilų tautos atgimimą. Nacionalinė vėliava yra kuriamos nepriklausomos Tamil Elamo valstybės simbolis, besiremiantis tamilų kovos tradicijomis“ – rašoma Tamil Elamo išsivadavimo tigrų 1991 m. vasario mėn. Viduthalai Puligal leidinyje.

Išleistame vadove detaliai aprašomi keturi Tamil Elamo idealų ir misijos aspektai, kuriuos atspindi keturios spalvos.

„Geltona reiškia, kad tamilų siekis laisvai valdyti save savo pačių Tėvynėje yra kertinė politinė ir žmogaus teisė. Spalva išreiškia tamilų kovos teisėtumą ir sustiprina tamilų tautos valią, jos kelyje į laisvę.

Raudona simbolizoja mintį, kad laisvė nėra pilna nesukūrus atskiros Tamil Elamo valstybės. Reikia atmesti kastų ir klasių skirtumus. Lygybė turi būti mūsų dvasinis principas. Tamilų visuomenėje turi įsigalėti lyčių lygybė.“


Commons-logo.svg

Vikiteka