Pereiti prie turinio

Stanislavas Svidzinskis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Stanislavas Svidzinskis
Svidzinskiai
Herbas „Polkozic“
Herbas „Polkozic“
Gimė 1684 m.
Mirė 1761 m. lapkričio 7 d. (~77 metai)
Tėvas Vavžinas Svidzinskis

Stanislavas Svidzinskis (1684 m. – 1761 m. lapkričio 7 d., Sulgostruvas) – ATR valstybinis veikėjas, Karūnos armijos pulkininkas, Ukrainos būrių regimentas, Braclavo (1721), Radomo (1730) ir Litino seniūnas (1731), Braclavo (17391754) ir Ravos vaivada (1754–1761). Baltojo erelio ordino kavalierius.

Lenkijos bajorų Svidzinskių giminės atstovas, herbo „Pulkozic“ savininkas. Gostino kašteliono Vavžino Svidzinskio (m. 1725) sūnus nuo pirmos santuokos. Broliai – Ravos stalininkas Janas ir Ravos taurininkas Martynas.

Po savo tėvo mirties Stanislavas Svidzinskis tapo Svidnos, Strukovo, Michalovičių, Skarbovo ir Liopno dvarų valdytojas.

Savo karjerą pradėjo nuo karinės tarnybos, tarnavo Karūnos armijoje, kur jis pakilo iki pulkininko laipsnio, ir daugelį metų praleido karuose ir žygiuose, už visus savo nuopelnus gavo valdyti keletą seniūnijų ir senatoriaus titulą. Jo sūnus Mykolas buvo vedęs Barborą Krasinską, Pranciškos Krasinsos sesers, Lenkijos karalaičio žmonos, Kuršo hercogo Karolio (Augusto III Vetino sūnaus). 1739 metais gavo Braclavo vaivados pareigybę, o 1754 metais tapo Ravos vaivada.

Iki 1731 metų Stanislavas Svidzinskis gyveno Svdnyje, užsiimdamas politika ir kariniais reikalais. Pažįstami jį charakterizavo kaip labai darbštų asmenį. Pinigai, gaunami nuo pareigybių, jis siuntė šeimos pajamų išlaikymui ir plėtimuisi. Apmokėjo bažnyčios remontą Klvuve, įkūrė parapijos bažnyčią Michaovičiuose.

Nuo savo žmonos gavo Sulgustuvo dvarą, kur ilgai gyveno ir mirė.

1731 metais vedė Marianą Dziulianką, Sandomiro stalininko Stanislavo ir Sofijos Červinskos, Karūnos didžiojo sargybinio našlės dukterį. Vaikai:

  • Ignotas
  • Mykolas (17361788), Radomo seniūnas ir Kaštelionas
  • Bona Svidzinska, Ravos vaivados Kazimiero Granovskio žmona
  • Mariana Svidzinska, Polono kašteliono Stanislavo Lanckoronskio žmona.
Politinis postas
Prieš tai:
Mykolas Steponas Jordanas
Braclavo vaivada

17391754
Po to:
Jonas Kajetonas Jablonovskis