Stabmeldystė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Aukso veršio garbinimas“. Nikolo Poussinio paveikslas

Stabmeldystė vadinamas žmogaus rankomis sukurtų stabų garbinimas. Abraominėse religijose stabmeldystė laikoma sunkia nuodėme, už kurią baudžiama mirtimi. Ši sąvoka susilaukia daug kritikos iš laisvamanių ir kitų religijų pusės. Kritikai teigia, kad kryželių ar kitų katalikiškų atributų garbinimas iš esmės niekuo nesiskiria nuo stabmeldystės. Taip pat, kad judaizmo, krikščionybės bei islamo išpažinėjai stabmeldiškais vadina bet kokius kitus tikėjimus, nesigilindami į jų esmę.

Stabmeldystė biblijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Biblijoje stabmeldystė uždrausta daugelyje vietų:

Išėjimo 20:4-6 Nedaryk sau jokio drožinio, nei jokio atvaizdo to, kas yra aukštai danguje, žemai žemėje ar po žeme vandenyje. Nesilenk prieš juos ir netarnauk jiems! Nes Aš, Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, baudžiąs vaikus už tėvų kaltes iki trečios ir ketvirtos kartos tų, kurie manęs nekenčia, bet rodąs gailestingumą iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų.

Psalmės 115:4-8 Jų stabai iš sidabro ir aukso, jie - žmogaus rankų darbas.Jie turi burnas, bet nekalba; turi akis, bet nemato;turi ausis, tačiau negirdi; turi nosį, bet nesuuodžia;turi rankas, bet nepaliečia; turi kojas, bet nevaikšto.Į juos panašūs bus tie, kas juos daro ir jais pasitiki.

Commons-logo.svg