Sriubinis šaukštas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Sriubinis šaukštas – šaukšto tipas, skirtas sriubai valgyti ir pasižymintis didesniu, paprastai apvaliu semtuku. Sriubiniai šaukštai būna dvejopi – britiniai sriubiniai šaukštai ir kininiai šaukštai.

Britiniai sriubiniai šaukštai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Britinis sriubinis šaukštas

Britiniai sriubiniai šaukštai yra desertinio šaukšto dydžio, todėl mažesni už valgomąjį šaukštą, bet su gilesniu, apvalesniu semtuku skysčiui semti. Šiuolaikiniai sriubiniai šaukštai paprastai būna iš nerūdijančiojo plieno ar sidabruoti. Praeityje buvo įprasti mediniai ar raginiai sriubiniai šaukštai. Mintis į stalo įrankių komplektą įtraukti sriubinį šaukštą kilo XVIII a., kai šaukštų semtukų formos buvo labai įvairios – jie buvo gilūs ar seklūs, ovalūs ar smailūs, kiaušinio formos ar apvalūs. XIX a. šaukštų semtukų formos nusistovėjo.[1]

Sriubiniai šaukštai su apvaliais semtukais žemyninėje Europoje praktiškai nenaudojami; čia tradiciškai naudojami šaukštai ovaliais semtukais.

Kininiai sriubiniai šaukštai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Kininis šaukštas.
Tipiškas kininis sriubinis šaukštas

Kininiai sriubiniai šaukštai, paprastai keraminiai, būna specifinės formos. Jų dydis įvairuoja nuo įprastinio sriubinio šaukšto iki labai didelio.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Bee Wilson. Consider the Fork: A History of How We Cook and Eat. (New York: Basic Books, 2012 ISBN 9780465021765), pp. 182–188.