Spin-off

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Spin-off – gretutinis, šalutinis, papildomas produktas, gaminys.

Kai kuriose šalyse šiuo žodžiu įvardijamas mokslo įstaigoje vykstantis procesas, kuomet universiteto doktorantas doktorantūros metu sukuria komercinei veiklai tinkamą metodiką ir jos pagrindu vėliau įsteigia nedidelę vieno ar kelių asmenų komercinę firmą. Kai kur (pavyzdžiui, Šveicarijoje) universitetai aktyviai palaiko tokią veiklą, iš anksto sutartam laikotarpiui suteikdami besikuriančiai firmai savo patalpas, leisdami naudotis technine įranga ir pan. Firmai sustiprėjus, ji pradeda už viską susimokėti pati. Kuomet tokioms nedidelėms firmoms pradeda rimčiau sektis, jas paprastai siekia supirkti stambūs koncernai, tačiau sėkmingai vykstančio verslo rinkos kaina yra jau didelė.

Spin off perspektyva doktorantui yra viliojanti, tačiau net ir aukšto lygio mokslo tyrimų rezultatai nebūtinai iškart tinka praktiniam pritaikymui, todėl tai pavyksta nedaugeliui.

Spin off gali būti vadinamas ir bet koks kitas gaminys, jei jis atsiranda esant pirminiam gaminiui, prekei, paslaugai ar idėjai. Dažnai toks gaminys išsivysto iki atskiro produkto, nepriklausančio nuo pradinio.