Darbo birža: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
912 baitų pašalinta ,  prieš 14 metų
S
stub
S (stub)
'''Darbo birža''' tai įdarbinimo tarnyba, kuri registruoja bedarbius bei darbdavius, siūlančius laisvas darbo vietas, į savo duomenų bazę. Taip pat padeda darbuotojams rasti tinkamą darbą, o darbdaviams – tinkamą darbuotoją, kuris atitinkąatitinka jų keliamus reikalavimus.
{{Cleanup|labai daug apibrėžimų, kurie nereikalingi}}
'''Darbo birža''' tai įdarbinimo tarnyba, kuri registruoja bedarbius bei darbdavius, siūlančius laisvas darbo vietas, į savo duomenų bazę. Taip pat padeda darbuotojams rasti tinkamą darbą, o darbdaviams – tinkamą darbuotoją, kuris atitinką jų keliamus reikalavimus.
 
'''[[Darbas]]''' – socialinis reiškinys, pagal kurį individas yra užimtas pilną arba nedalinai pilna darbo dieną, už kurį gauną tam tikrą atlygį.
 
'''[[Nedarbas]]''' – socialinis reiškinys, pagal kurį individas neturi apibrėžto užimtumo.
 
== Darbuotojas ==
'''Darbuotojas''' – fizinis asmuo, kuris dirba pagal darbo sutartį už tam tikrą atlygį.
 
== Darbdavys ==
'''Darbdavys''' – gali būti fizinis arba juridinis asmuo suteikiantis darbą darbuotojui, už kurį jis yra atsakingas, bei jam moka tikrą atlygį.
 
== Lietuvos Darbo Birža ==
Valstybinė įdarbinimo tarnyba '''Lietuvoje yra Lietuvos Darbo Birža''' (LDB). Ji buvo įkurta 1991 metais, atgavus Lietuvai nepriklausomybę. Ją sudaro Valstybinė Lietuvos Darbo Birža ir jos 46 teritorinės darbo biržos.
 
== Nuorodos ==
[http://www.ldb.lt Lietuvos Darbo Birža]
 
{{org-stub}}
 
[[Kategorija:DarbasEkonomika]]

Naršymo meniu