Praktinė patirtis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
401 baitas pašalintas ,  prieš 14 metų
S
nėra keitimo aprašymo
S
'''Know how''' ([[anglų kalba|angl.]] know how) – žinau kaip) – visos žinios, kurias įgyti reikia laiko ir lėšų, irtačiau negalima patentuoti.
{{Ekonom-cleanup}}
'''Know how''' ([[anglų kalba|angl.]] know how) – žinau kaip) – visos žinios, kurias įgyti reikia laiko ir lėšų ir negalima patentuoti.
 
Prie ''„Žinau kaip“'' galima priskirti: žinias apie rinką, visas metodines rekomendacijas, gamybos, diagnostikos, gydymo ir operacijų atlikimo, veislių išvedimo būdus ir visas kitas nepatentuojamas žinias.
 
''„Žinau kaip“'' saugomos jas slepiant. Žinios apie tai niekam neskleidžiamos bet joms pasklidus drausti jomis naudotis negalima. Kartai jos atskleidžiamos vos tik pradėjus jomis naudotis, tokiais atvejais išlošiamas tik laikas, kol kiti konkurentai imsis tokios pačios veiklos, o kartais visai neslepiamos o net ir siūlomos. Užpatentavus išradimą, konstrukciją ar ženklą paskelbiama kaip jį pasigaminti ar kaip jis atrodo. Tolimesnis jo naudojimas be patento savininko leidimo baudžiamas pagal įstatymą.
 
''„Žinau kaip“'' nėra aiškiai aprašyta įstatymuose, bet įeina į sąvoką komercinė paslaptis. Patento ir komercinės paslapties tikslas vienodas – neleisti inovacijomis naudotis konkurentams ir gauti pelną dėl jų naudojimo.
 
''„Žinau kaip“'' saugomos jas slepiant. Žinios niekam neskleidžiamos, bet joms pasklidus drausti jomis naudotis negalima. ''„Žinau kaip“'' nėra aiškiai aprašyta įstatymuose, bet įeina į sąvoką komercinė paslaptis. Patento ir komercinės paslapties tikslas vienodas – neleisti inovacijomis naudotis konkurentams ir gauti pelną dėl jų naudojimo.
{{ekonom-stub}}
[[Kategorija:Verslo teisė]]
[[Kategorija:Ekonomika]]
1 604

pakeitimai

Naršymo meniu