Smart: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
19 baitų pašalinta ,  prieš 14 metų
S
tvark.
S (tvark.)
{{beviltiškas}}
[[Image:Smart car.jpg|thumb|250px|Smart Fortwo]]
'''Smart''' (''Smartas'') – labai mažos klasės automobilis leidžiamas tokio pačio pavadinimo kompanijos, priklausančiaipriklausančios tarptautiniam koncernui [[DaimlerChrysler]].
 
Bendra įmonė MCC (Micro Compact Car AG) sukurta korporacijų Daimler-Benz ir Šveicarijos laikrodžių kompanijos [[Swatch]] (vėliau Swatch išėjo iš šio projekto) tikslu sukurti miesto dvivietidvivietį ir labai ekonomišką mini-automibilį Smart. Micro Compact Car 2002 m. rugsėjo mėn. pavadinimas buvo pakeistas į Smart GmbH.
 
Smart („Protingas“) modelis pirmą kartą pateiktas salone [[Frankfurtas|Frankfurte]] 1997 m. Gaminamas [[Prancūzija|Prancūzijos]] miesteAmbašo Ambašasmieste nuo 1998 m.
 
Automobilis sukurtas taip vadinamoje „sendvičo“ platformoje su saugos kapsule Tridion. Kabinos ilgis 2,5 metrai. Kabinos konstrukcija – ne aerodinamiška. Ratų bazė 812 mm. Automobilio masė 720 kg, maksimali - 980 kg. Smart turi pažemintą svorio centrą, kas sumažina riziką automobiliui apsiversti dideliuose posūkiuose.
 
Automobilis turi trijų cilindrų variklį, kurio darbinė apimtis 0,6 l ir galingumas 45 arklio jėgų su kuro įpurškimu. Variklis yra gale ir suka galutiniusgalinius ratus. Modifikacijoje su turbo įpūtimu pakyla iki 55 arklio jėgų. Maksimalus greitis 135 km/h. 1999 m. modelinė eilė buvo papildyta modifikacija su dyzeliniu varikliu ir turbo įpurškimu 0,8 l darbinės apimties ir galingumu 41 arklio jėgų.
 
Šešių-laiptelių [[greičių dėžė]] Softouch su automatiškai jungiančiais bėgiais ir elektrine sankaba. Į standartinę komplektaciją įeina ABS stabdžių sistema, dinaminės stabilizacijos sistema, prieš buksavimo sistema, „vagysčių-menedžeris“, saugi vairo kolonėlė, saugos pagalvės vairuotojui ir keleiviui.
 
[[Kabrioletas|KabriolėtoKabrioleto]] premjera 1999 m. rugsėjirugsėjį.
 
1999 m. lapkričio mėn. parodytas variantas su cdi varikliu.

Naršymo meniu