Teisinis veiksnumas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
165 pridėti baitai ,  prieš 14 metų
nėra keitimo aprašymo
(cleanup)
No edit summary
{{cleanup}}
'''Civilinis veiksnumas''' - nuo Romos imperijos laikų vartojama teisinė sąvoka, apibūdinanti Romos piliečio galėjimą įgyvendinti [[subjektinė teisė|subjektinę teisę]]. Šiuolaikinėje civilinėje teisėje civilinis veiksnumas suprantamas kaip asmens galėjimas savo veiksmais įgyti civilines teises ir pareigas (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.5 straipsnis).
 
 
 
== Civilinio veiksnumo atsiradimo laikas ==
 
Civilinis veiksnumas, skirtingai nei [[teisnumas]], atsiranda ne nuo gimimo, o sukakus tam tikram amžiui, kadangi su juo paprastai siejamas asmens gebėjimas laisvai reikšti savo valią, taigi ir sudaryti įvairius teisinius [[sandorius]].
 
 
 
== Civilinio veiksnumo rūšys ==
 
''Visiškas civilinis veiksnumas'' atsiranda, kai asmuo sulaukia pilnametystės, t.y. aštuoniolikos metų. Asmenys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų turi ''santykinį veiksnumą'', kitaip tariant, sandorius gali sudaryti turėdami tėvų sutikimą. Vaikams iki keturiolikos metų būdingas ''dalinis veiksnumas'', reiškiantis, kad visus sandorius, išskyrus smulkius buitinius ir kai kuriuos kitus Lietuvos Respublikos civiliname kodekse numatytus sandorius, už juos sudaro tėvai.
 
[[Naudotojas:Mintchocolate|minthocolate]] 09:54, 2007 rugsėjo 25 (EEST), Eglė Petraitytė
 
[[kategorija:Teisė]]
74

pakeitimai

Naršymo meniu