Vikipedija:Projekto aprašymas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
S Atmestas 82.135.192.191 pakeitimas, grąžinta paskutinė versija (naudotojo Hugo.arg keitimas)
Qwarc (aptarimas | indėlis)
Eilutė 33: Eilutė 33:
*[[2006]] m. [[gegužės 23]] d. pasiekta 20 000 riba.
*[[2006]] m. [[gegužės 23]] d. pasiekta 20 000 riba.
*[[2006]] m. [[lapkričio 28]] d. pasiekta 35 000 riba.
*[[2006]] m. [[lapkričio 28]] d. pasiekta 35 000 riba.
*[[2007]] m. [[rugpjūčio 1]] d. pasiekta 50 000 riba.


== Statistika ==
== Statistika ==

10:22, 1 rugpjūčio 2007 versija

Vikipedija (angl. Wikipedia) yra enciklopedijos kūrimo projektas. Jis kuriamas daugiau nei 200 pasaulio kalbų. Enciklopediją aptarnauja wiki programinė įranga Mediawiki, leidžianti didelei grupei redaktorių veiksmingai bendradarbiauti. Kiekvienas yra kviečiamas prisijungti prie redaktorių - kurti bei tobulinti tekstus.

Kam reikia Vikipedijos ir kokia jos nauda

Vikipedija idėja - bendromis geranoriškų savanorių pastangomis sukurti ir platinti kiekvienam jo gimtąja kalba nemokamą žmonijos visų žinių "saugyklą". Siekiama iki 2015 m. sukurti nemokamus ir laisvai prieinamus daugiakalbius internetinius žinynus, kuriais galėtų naudotis kiekvienas.

Preinamumas ir pasiekiamumas yra užtikrinamas keliais būdais: visų pirma, enciklopedija yra kuriama internete ir yra lengvai pasiekiama per paieškos naršykles (kaip Google etc.); taip pat yra spausdinama (pvz., Vokietijoje, žr. Vokiška Vikipedija), įgarsinama (audizuojama, žr. Audiopedija), kad ja galėtų naudotis nemokantys skaityti, vaikai, taip pat neregiai arba silpnaregiai.

Laisvos enciklopedijos sukūrimo idėjos autorius - verslininkas, filantropas Džimas Veilsas (angl. Jimmy Wales).

Vikipediją patogu naudoti įvairiausių informacinių poreikių tenkinimui, taip pat vykdant tiriamuosius darbus, kitus projektus.

Vikipedijoje gali kiekvienas rašyti naujus straipsnius, o taip pat papildyti ir tobulinti jau esamus. Nors vikitechnologija leidžia kurti įvairaus pobūdžio tekstus, šiame projekte stengiamasi apsiriboti enciklopediniais straipsniais.

Vikipedijos turiniui taikoma GNU Free Documentation Licence licenzija.

Istorija

Pirmoji Laisvoji enciklopedija pasaulyje - Vikipedija anglų kalba - pasirodė 2001 metų sausį. Šį projektą (kaip ir visus vikiprojektus įvairiomis užsienio kalbomis) remia bei jų administravimą koordinuoja taip vadinamas Vikimedijos fondas (Wikimedia Foundation), veikiantis visuomeniniais pagrindais.

2006 m. gegužės 2 d. enciklopedijoje buvo apie 3,7 mln. straipsnių daugiau nei 220 kalbų.

Lietuviškos Vikipedijos siekiai

Lietuviškos Vikipedijos tikslas - tapti didžiausia laisvai prieinama enciklopedija lietuvių kalba. Kaip alternatyviu žinynu ja domisi moksleiviai, studentai ir visi tie, kurie ieško kokių nors žinių apie supantį pasaulį.

Daugiau apie enciklopediją lietuvių kalba galite paskaityti straipsnyje Lietuviška Vikipedija.

Dabartis

Nuo to laiko straipsnių skaičius išaugo iki beveik 6 milijonų straipsnių 250 kalbų. Vien tik anglų kalba 2006 m. gruodžio mėn. buvo daugiau nei 1,5 milijono straipsnių.

Statistika

Šiuo metu Vikipedijoje straipsnių yra 216 047.

Apdovanojimai

2005 m. lietuviškoji Vikipedija tapo 10-tojo Interneto svetainių čempionato nugalėtoju "vienos temos" kategorijoje.

Nuorodos

[[fr:Wikipédia:À propos]]