Algis Vaičeliūnas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 234 baitai pašalinti ,  prieš 14 metų
S (Atmestas 212.122.78.66 pakeitimas, grąžinta paskutinė versija (naudotojo Knutux keitimas))
== Karjera ==
{{cleanup}}
Baigęs karo technikos mokyklą, Algis Vaičeliūnas TSRS kariuomenėje. Buvo komunistų partijos narys (ši aplinkybė palengvino kopimą karjeros laiptais).
 
[[1989]] m. išėjo iš sovietinės kariuomenės (dėl politinių motyvų).
 
 
[[2004]] m. lapkričio 23 d. Prezidentas Valdas Adamkus Vaičeliūnui suteikė brigados generolo laipsnį.
 
[[2007]] m. gegužės mėnesį buvo svarstoma Algio Vaičeliūno kandidatūra į [[VSD]] vadovo postą. Skirti pretendento į pareigas neskubėta dėl bent 6 biografijos faktų:
*A. Vaičeliūnas vadovavo Lietuvos karo akademijai - [[aukštoji mokykla|aukštajai mokyklai]] - pats '''neturėdamas [[Aukštasis išsilavinimas|aukštojo išsilavinimo]]'''. Manoma, kad į Karo akademijos viršininko postą A. Vaičeliūnas galėjo būti paskirtas įtakingų globėjų dėka (šaltinis: VŽ, Nr. 102 (11739), 2007 m. gegužės 9 d.). Tik būdamas LKA vadovu, jis pradėjo studijuoti LKA, o studijas baigė 2004 m.
* A. Vaičeliūnas 2 metus dirbo vėliau skandalingai pagarsėjusio [[Albinas Januška|Albino Januškos]] pavaduotoju gynybos klausimais, ne kartą linksniuoto VSD veiklos tyrimo metu bei Seimo NSGK komitetui pateiktoje medžiagoje (užfiksuota stenogramose),
*skandalingai pagarsėjusio bei iš posto 2007 m. gegužės mėnesį atleisto [[VSD]] vadovo [[Arvydas Pocius|Arvydo Pociaus]] žmona yra A. Vaičeliūno pusseserė,
*A. Vaičeliūno žmona - [[rusai|rusė]], uošvis (žmonos tėvas) - sovietų armijos karininkas. Nors kandidatūros svarstymo metu (2007 m.) uošvis jau buvo miręs, bet nebuvo išsklaidytos abejonės dėl to, jog generolo šeima gali ir toliau palaikyti ryšius su Rusijos karinininkais (netiesiogiai per juos galima ir spec. tarnybų įtaka, nors ir mažai tikėtina), naujasis kandidatas į VSD vadovus turėtų būti be "sovietinės praeities".
*A. Vaičeliūnas buvo [[komunistų partija|komunistų partijos]] narys, be to įgijo sovietinio karinio išsilavinimą: Seime buvo išreikštos nuomonės, kad VSD vadovu turėtų tapti studijas [[Lietuva|Lietuvoje]] baigęs asmuo (neturėtų "[[TSRS|sovietinės]] kupros").
*A. Vaičeliūnas yra aukšto rango karininkas: demokratinėse valstybėse [[specialioji tarnyba|specialiosioms tarnyboms]] (išskyrus grynai karines) paprastai vadovauja ne karinininkas, o civilis asmuo (kaip ir analogiškai Gynybos ministerijos vadovais yra skiriami civiliai asmenys, taip sudarant sąlygas įgyvendinti veiksmingą civilinės valdžios kontrolę statutinių (karinių) struktūrų atžvilgiu.
 
== Apdovanojimai ==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu