Sujungimo išimtis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
4 pridėti baitai ,  prieš 14 metų
S
Automatinis brūkšnių taisymas
(red.)
S (Automatinis brūkšnių taisymas)
[[Vaizdas:Heckert_GNU_white.svg|60px|right]]
'''Sujungimo išimtis''' (angl ''linking exception'') - papildomas leidimas, kurį kai kada suteikia [[GPL]] licenciją turinčios laisvosios programinės įrangos bibliotekų autoriai.
 
Ši išimtis suteikia teisę jungti biblioteką su kitais moduliais (gaunant vykdomą kodą) ''nepriklausomai'' nuo šių modulių licencijų ir platinti savo darbo rezultatą laisvai pasirenkamomis sąlygomis. Kitaip tariant, biblioteką galima naudoti ir uždaro, ir atviro kodo projektuose. Bet kuris asmuo gali išimties sakinį iš savo kopijos pašalinti ir toliau naudoti programą kaip turinčią vien [[GPL]] licenziją.
 
[[GPL]] programos su sujungimo išimtimi keitimo, platinimo ir naudojimo sąlygos nedaug skiriasi nuo programos, turinčios [[LGPL]] licenziją. Pagrindinis skirtumas - sujungimo išimtis nereikalauja palikti vartotojui leidimą pačiam aiškintis kaip veikia uždaro kodo programa ir savo darbo vietoje (neplatinant) naudoti pakeistas šios programos versijas.
 
Sujungimo išimtis paprastai taikoma ypatingais atvejais, kuomet konkuruojanti nelaisva biblioteka ne tik siūloma nemokamai, bet ir atveriamas jos išeities kodas (tačiau vis dar draudžiama jį keisti). Šią išimtį turi [[GNU Classpath]] projektas.
106 625

pakeitimai

Naršymo meniu