Pereiti prie turinio

Litgrid: Skirtumas tarp puslapio versijų

217 pridėta baitų ,  prieš 1 metus
nėra keitimo aprašymo
S (-išorinė nuoroda tekste)
No edit summary
* [[LitPol Link]]: 2015 m. pradėjusi veikti „LitPol Link“ pirmą kartą sujungė [[Baltijos valstybės|Baltijos valstybių]] ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras. Galinga elektros jungtis (400 kV elektros perdavimo linija) su Lenkija atveria galimybę sinchroniškai veikti su kitų Vakarų Europos valstybių energetikos sistemomis ir leidžia plėtoti bendrą Europos elektros rinką. „LitPol Link“ jungtį „Litgrid“ pastatė kartu su Lenkijos elektros tinklų operatoriumi PSE. Įgyvendinant šį strateginį projektą, atlikti jungties techninio projektavimo darbai, o statybos darbai intensyviai vykdyti 2014-2015 metais. Įgyvendinta dar 11 smulkesnių tinklo projektų.
* [[NordBalt]]: „NordBalt“ projekto tikslas – nutiesti tarpsisteminę elektros jungtį tarp [[Lietuva|Lietuvos]] ir [[Švedija|Švedijos]] elektros energijos perdavimo sistemų. Jungties ilgis – apie 450 km, galia – 700 MW. Šią jungtį sudaro aukštos įtampos nuolatinės srovės povandeninis ir požeminis kabeliai bei keitiklių stotys Lietuvoje ir Švedijoje. 2015 m. pradėjusi veikti „NordBalt“ jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos užtikrina elektros energijos šaltinių įvairovę, pirmaisiais jungties veiklos metais nulėmusią iki 30 proc. sumažėjusią elektros energijos kainą. Strateginį elektros energetikos projektą „Litgrid“ įgyvendino kartu su  Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Svenska Kraftnät“.
*„Harmony„[https://www.litgrid.eu/index.php/tinklo-pletra/strateginiai-projektai/harmony-link/20075 Harmony Link“Link]“: tai nauja Lietuvos ir Lenkijos jūrinio aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) jungtis. Beveik 330 km bendro ilgio 700 MW galios jungtis, einanti ir po vandeniu ir sausumoje, sujungs Žarnoviecų pastotę Lenkijos Pomeranijos regione su naujai statoma 330 kV Darbėnų skirstykla Kretingos rajone Lietuvoje. Projektas „Harmony Link“Link<ref>https://www.facebook.com/energetikosministerija/videos/energetin%C4%97s-nepriklausomyb%C4%97s-link/254380182337511/</ref>“ – pirmas žingsnis, numatytas Baltijos valstybių elektros energijos tinklų ir kontinentinės Europos tinklo sinchronizavimo politiniame susitarime, kurį 2018 m. birželio 28 d. pasirašė Europos Komisijos Pirmininkas ir Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos valstybių ir vyriausybių vadovai. Numatoma statybos darbų pradžia – 2023 m., įjungimas – 2025 m. Iš viso „Harmony Link“ projektui numatytos investicijos siekia apie 680 mln. eurų, iš kurių 493 mln. eurų sudarys parama iš Europos infrastruktūros tinklų fondo „Connecting Europe Facility“.
*Lietuvos elektros perdavimo sistemos valdymo ir duomenų centras:
[[Vaizdas:Valdymo centras.jpg|kairėje|miniatiūra|318x318px|Lietuvos elektros perdavimo sistemos valdymo ir duomenų centras]]
41

pakeitimas