Jonas Kronkaitis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
28 pridėti baitai ,  prieš 14 metų
red.
(red.)
'''Jonas Kronkaitis''' (*g.[[1935]] m. [[vasario 1]] d. Lietuvoje[[Širvintos]]e) – [[Lietuvos kariuomenė]]s vadas, [[generolas majoras]].
 
==Biografija==
1959 m. Jonas Kronkaitis baigė Konektikuto universitetą ir įgijo pramonės vadybos bakalauro, kartu ir reguliariosios kariuomenės [[leitenantas|leitenanto]] laipsnį, kuris ir nulėmė jo karinę karjerą.
 
[[1944]] m. su tėvais pasitraukė į Vakarus. [[1958]] m. baigė [[Konektikutas|Konektikuto]] universitetą, įgijo pramonės vadybos bakalauro, kartu ir reguliariosios kariuomenės [[leitenantas|leitenanto]] laipsnį, kuris ir nulėmė jo karinę karjerą. Baigęs Pėstininkų vadų kursus ir Reindžeriųreindžerių kursus, jis buvo paskirtas į [[Vokietija|Vokietiją]] šarvuočių pėstininkų bataliono būrio vadu, iš ten perkeltas į Antrąjį kavalerijos pulką ir jame tarnavo iki [[1963]] m.
 
1963 metais buvom. paskirtas Ginklų skyriaus direktoriaus pavaduotoju į Lengvųjų ginklų įmonę, kurioje bandomi, tobulinami įvairūs ginklai, tarp jų ir [[M-14]], [[M-16]] šautuvai, įvairūs [[kulkosvaidis|kulkosvaidžiai]]. [[1964]]–[[1965]] m. dirbo [[sraigtasparnis|sraigtasparnių]] apginklavimo projekto vadovu. 1965 m. paskirtas [[JAV]] sausumos pajėgų [[Vietnamas|Vietname]] Ginklų skyriaus viršininku, šias pareigas ėjo metus ir grįžo į JAV.
 
Vėliau vėl pasiųstas į Vietnamą, į Pirmąją oro kavalerijos diviziją, kad sukurtų [[brigada (karyba)|brigados]] kovinės paramos bazę ir jai vadovautų. [[1978]] m., baigęs JAV Armijos karo koledžą, buvo paskirtas komendantu į valstybinę plataus asortimento ginklų įmonę ''Rock Island Arsenal'', inicijavo ir vykdė gamyklos esminio modernizavimo programą.
1964-1965 m. dirbo [[sraigtasparnis|sraigtasparnių]] apginklavimo projekto vadovu.
 
[[1981]] m., baigęs Gynybos sistemų valdymo koledžą, buvo paskirtas valdomų sviedinių ir artilerinio ginklo sistemų kūrimo jungtinio (sausumos kariuomenės ir laivyno) projekto vadovu ir dirbo juo iki [[1985]] m., kol perėjo į rezervą.
1965 m. paskirtas Amerikos sausumos pajėgų Vietname Ginklų skyriaus viršininku, šias pareigas ėjo metus ir grįžo į JAV.
 
[[1991]] m. – Baltijos instituto tarybos narys. Vienas iš jo steigėjų. [[1997]]–[[1999]] m. – LR Krašto apsaugos viceministras. Nuo 1999 m. [[liepos 1]] d. – Lietuvos kariuomenės vadas.
Vėliau Jonas Kronkaitis vėl buvo pasiųstas į Vietnamą, į Pirmąją Oro kavalerijos diviziją, kad sukurtų [[brigada (karyba)|brigados]] kovinės paramos bazę ir jai vadovautų.
 
== Nuorodos, šaltiniai ==
1978 m., baigęs JAV Armijos karo koledžą, buvo paskirtas komendantu į valstybinę plataus asortimento ginklų įmonę ''Rock Island Arsenal'', inicijavo ir vykdė gamyklos esminio modernizavimo programą.
 
*[http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=83021 Biografija] Seimo informacija
1981 m., baigęs Gynybos sistemų valdymo koledžą, buvo paskirtas valdomų sviedinių ir artilerinio ginklo sistemų kūrimo jungtinio (sausumos kariuomenės ir laivyno) projekto vadovu ir dirbo juo iki 1985 m., kol perėjo į rezervą.
*[http://www.ce-review.org/00/27/interview27_kronkaitis.html Interviu su Kronkaičiu] (anglų k.)]
 
*[http://www.nato.int/pfp/lt/biogr/j_kronkaitis.html NATO biografiniai duomenys] (anglų k.)]
Lietuvoje dirbo [[KAM]] viceministru, ėjo kariuomenės vado pareigas.
 
== Nuorodos, šaltiniai ==
*[http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=83021 Biografija] Seimo informacija
*[http://www.geopolitika.lt/index.php?lang=lt&content=lt_geo_4_3&parent=lt_geo_4 Jonas Kronkaitis: Šiuo metu vidinės grėsmės pavojingesnės nei išorinės] Interviu su Kronkaičiu
*[http://www.nato.int/pfp/lt/biogr/j_kronkaitis.html NATO biografiniai duomenys] (anglų k.)
*[http://www.ce-review.org/00/27/interview27_kronkaitis.html Interviu su Kronkaičiu] (anglų k.)
 
[[Kategorija:Lietuvos kariuomenės vadai|Kronkaitis, Jonas]]
[[Kategorija:Lietuvos generolai|Kronkaitis, Jonas]]
 
[[de:Jonas Kronkaitis]]
23 555

pakeitimai

Naršymo meniu