Natūralusis skaičius: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 186 pridėti baitai ,  prieš 1 metus
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
* [[Neutrausis elementas|Neutraliojo elemento]] egzistavimas: jei ''a'' yra natūralusis skaičius, tai {{nowrap|''a'' + 0 {{=}} ''a''}} ir {{nowrap|''a'' · 1 {{=}} ''a''}}.
* Daugybos skirstymas sudėties atžvilgiu: jei ''a'' ir ''b'' yra natūralieji skaičiai, tai {{nowrap|''a'' · (''b'' + ''c'') {{=}} (''a'' · ''b'') + (''a'' · ''c'')}}.
 
== Poaibiai ==
=== Lyginiai skaičiai ===
Lyginiai skaičiai yra tie natūralieji skaičiai, kurie gali būti išreikšti kaip dviejų natūraliųjų skaičių sandauga, kurioje vienas dauginamasis yra skaičius du:
 
''a'' = 2 · ''b'', kur ''a'' yra lyginis skaičius, ''b'' yra natūralusis skaičius.
=== Nelyginiai skaičiai ===
Nelyginiai skaičiai yra tie natūralieji skaičiai, kurie negali būti išreikšti kaip dviejų natūraliųjų skaičių sandauga, kurioje vienas dauginamasis yra skaičius du:
=== Sudėtiniai skaičiai ===
Sudėtiniai skaičiai yra tie natūralieji skaičiai, kurie gali būti išreikšti kaip natūraliųjų skaičių sandauga, kurioje visi dauginamieji yra mažesni už tą skaičių:
 
''a'' = ''b'' · ''c'' · ..., kur ''a'' yra sudėtinis skaičius, ''b'' ir ''c'' yra natūralieji skaičiai, visi mažesni už ''a''.
=== Pirminiai skaičiai ===
Pirminiai skaičiai yra tie natūralieji skaičiai, kurie negali būti išreikšti kaip natūraliųjų skaičių sandauga, kurioje visi dauginamieji yra mažesni už tą skaičių. Pirminiai skaičiai gali būti išreikšti tik viena sandauga:
 
''a'' = 1 · ''a'', kur ''a'' yra pirminis skaičius.
 
== Taip pat skaitykite ==
133

pakeitimai

Naršymo meniu