Pereiti prie turinio

Mykolo Romerio universitetas: Skirtumas tarp puslapio versijų

3 111 baitų pašalinta ,  prieš 1 metus
S
Atmestas RainaKate pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (91.228.85.245 keitimas)
S (Atmestas RainaKate pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (91.228.85.245 keitimas))
Žyma: Atmesti
}}
 
'''Mykolo Romerio universitetas''' – veikianti valstybinė aukštoji mokykla.
'''Mykolo Romerio universitetas''' '''(MRU)''' – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas pavadintas Lietuvos konstitucinės teisės patriarcho Mykolo Romerio (1880 – 1945) vardu.
 
Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius.
 
MRU studijų programų portfelyje dominuoja socialinių mokslų srities studijų programos (95 % viso studijų portfelio – AIKOS duomenų bazė).
 
== Apie universitetą ==
[[Vaizdas:Mykolas Romeris University.jpg|thumb|250px|Mykolo Romerio universitetas]]
Universitete vykdomos: apskaitos, ekonomikos, filologijos, filosofijos, informatikos, komunikacijos, pedagogikos, politikos mokslų, psichologijos, socialinio darbo, socialogijos, švietimo ir ugdymo, teisės, verslo, verslo ir vadybos, viešojo administravimo, visuomenės saugumo studijų krypčių bakalauro, magistro ir doktorantūros studijos. Studentai gali rinktis iš daugiau kaip 90 studijų programų ir specializacijų lietuvių, anglų kalbų. Mykolo Romerio universitetas – daugelio tarptautinių organizacijų narys, aktyviai bendradarbiaujantis su daugiau nei 150 pasaulio universitetų.
Universitete studijuoja apie 7500 studentų ir klausytojų.
 
MRU vykdomi reikšmingi tarptautiniai ir nacionaliniai studijų ir mokslo projektai (vidutiniškai per metus vykdoma apie 50 projektų).
 
Europos Komisijos finansuotas tarptautinis  „Socialinių inovacijų kultūros kūrimas aukštajame moksle“ tyrimas parodė, kad MRU tarp kelių šimtų Vidurio ir Rytų Europos universitetų yra geriausias socialines inovacijas plėtojantis universitetas.
 
MRU pirmasis Lietuvoje pradėjo įgyvendinti jungtines studijų programas su Prancūzijos, Austrijos ir Suomijos užsienio universitetais, stipriai išplėtojo mokslo partnerystę su Pietų Korėjos ir kitais Azijos regiono universitetais.
 
Pietų Korėja, Japonija, Kinija ir Indija buvo ir toliau lieka pagrindinėmis universiteto bendradarbiavimo plėtros Azijos regione valstybėmis. Dongseo (Pietų Korėjos), Josai (Japonijos), Huazongo mokslo ir technologijų (Kinija) universitetai yra tik keletas iš aktyviausių universiteto Azijos regiono partnerių.
 
21 MRU studijų programa yra vykdoma anglų kalba (10 – pirmojoje pakopoje, 17 – antrojoje pakopoje. Iš jų 9 yra jungtinės, 6 – validuotos arba dviejų diplomų bei 6 nacionalinės, dėstomos anglų kalba).
* Universiteto rektorius prof. dr. [[Inga Žalėnienė]]
* Vicerektorius doc. dr. [[Saulius Spurga]]
*Vicerektorė akademiniams reikalams prof. dr. Regina Valutytė
* Senato pirmininkas docprof. dr. Romas[[Vainius PrakapasSmalskys]]
 
== StruktūraFakultetai ==
Šiuo metu keturiuose fakultetuose studijuoja apie 6000 studentų.
 
=== Fakultetai ===:
* Viešojo valdymo[[Ekonomikos ir verslo fakultetas.]]
Universitete veikia šie fakultetai:
* [[Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo fakultetas|Viešojo valdymo fakultetas]]
* [[MRU Teisės fakultetas|Teisės fakultetas]]
* [[MRU Viešojo saugumo fakultetas|Viešojo saugumo akademija]] (Kaune);
 
=== Institutai ===
* Teisės mokykla;
*   Komunikacijos institutas
* Viešojo saugumo akademija (Kaune);
*   Edukologijos ir socialinio darbo institutas
* Žmogaus ir visuomenės studijų faktultetas;
*   Humanitarinių mokslų institutas
* Viešojo valdymo ir verslo fakultetas.
*   Psichologijos institutas
 
=== Kiti padaliniai ===
*     Azijos centras
*     Frankofoniškų šalių studijų centras
*Vilniaus Karaliaus Sedžiongo institutas
*     Biblioteka
* Frankofoniškų šalių studijų centras
* Biblioteka
 
== Studijos ==
* Teisė
* Vadyba
 
== Biblioteka ==
[[Vaizdas:Mykolo Romerio universiteto bibliotekos vidus.jpg|miniatiūra|252x252px|Mykolo Romerio universiteto biblioteka]]
Mykolo Romerio universiteto biblioteka – moderni akademinė biblioteka, savo veiklą ir tikslus siejanti su Universiteto bendruomenės poreikiais, prisidedanti prie mokslui ir studijoms palankios infrastruktūros kūrimo bei dalyvaujanti projektinėje veikloje. Biblioteka aktyviai ir profesionaliai įsitraukia į mokslo, inovacijų ir studijų procesą, plėtoja edukacines paslaugas, kuria lanksčias ir šiuolaikiškas tradicines ir elektronines mokymosi aplinkas, ugdo informacijos paieškos, vertinimo ir naudojimo gebėjimus.
 
== Mokslas ==
Mykolo Romerio universitetas sėkmingai įgyvendina vieną svarbiausių savo misijų – puoselėti mokslinių tyrimų ir inovacijų kultūrą.
 
Mykolo Romerio universiteto mokslininkai ir tyrėjai vykdo socialinių ir humanitarinių mokslų disciplininius ir tarpdisciplininius fundamentinius ir taikomuosius mokslo tyrimus. Kasmet publikuojama beveik 600 mokslo darbų, įgyvendinama beveik 50 mokslo projektų, suteikiame apie 50 užsakomųjų paslaugų, vykdomos 6 mokslo krypčių doktorantūros studijos, teikiamos moksliniais tyrimais grindžiamos ekspertinės paslaugos ir sprendimai atsakingoms institucijoms ir visuomenei.
 
2015 m. atidarytas Mykolo Romerio universiteto padalinys – socialinių inovacijų laboratorijų tinklas MRU LAB.
 
MRU LAB veikia tarpdisciplininės laboratorijos, kurių misija – naujausių socialinių, humanitarinių, technologinių mokslo tyrimų bei pasiekimų pritaikymas visuomenės ir verslo poreikiams. Laboratorijose dirba apie 600 mokslininkų ir tyrėjų.
 
MRU LAB įrengtos viešos erdvės su mobiliomis darbo vietomis, dvi (80 ir 30 vietų) auditorijos su visa reikalinga įranga seminarams, susitikimams, konferencijoms.
 
Universiteto biblioteka prilygsta moderniausioms Europos akademinėms bibliotekoms.
 
Aktyviai vykdoma atvirosios prieigos politika, itin išvystytas IT tinklas ir infrastruktūra – „Rotten WiFi“ pagal bevielio interneto ryšio kokybę Mykolo Romerio universitetą paskelbė antru geriausiu universitetu pasaulyje.
 
== Istorija ==