Pereiti prie turinio

Pianinas (1993 filmas): Skirtumas tarp puslapio versijų

16 baitų pašalinta ,  prieš 1 metus
S
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
SNo edit summary
 
}}
 
'''Pianinas''' ({{en|The Piano }}) – [[1993]] m. [[romantinis filmas|romantinė]] [[Drama|drama]], sukurta režisierės Džeinės Kempion. Filmas gavo [[Auksinė palmės šakelė|auksinę palmės šakelę]] už geriausią filmą ir prizą už geriausią moters vaidmenį (HolliHoli HunterHanter) [[Kanų kino festivalis|Kanų kino festivalyje]]. Taip pat filmas gavo tris [[Oskaras|oskarusOskarus]] už geriausią moters vaidmenį (HolliHoli HunterHanter), geriausią antro plano moters vaidmenį (Ana PakuinPakvin) ir geriausią originalų scenarijų.<ref>1993 Award Winners". [https://web.archive.org/web/20170603110256/http://www.nationalboardofreview.org/award-years/1993/] </ref><ref>Wiener, Tom (2002). "The Piano". The Off-Hollywood Film Guide: The Definitive Guide to Independent and Foreign Films on Video and DVD. Random House Publishing Group. </ref>
 
== Glaustas siužetas ==
{{spoil}}
XIX amžiaus viduryje Ada Magrat ir jos dukra Flora iš [[Škotija|Škotijos]] atvyksta į [[Naujoji Zelandija|Naująją Zelandiją]] susituokti „pagal susitarimą“ su AlistairuAlisderu Stiuartu. Ada yra nebylė, ji susikalba gestų pagalba ir groja pianinu. Pianinas jai yra daugiau nei instrumentas - tai būdas pajusti, išreikšti emocijas. Išlipus iš laivo, pianinas saugiai paliekamas ant kranto, nes nepakanka nešėjų. Ada prašo paimti tik pianiną ir palikti daiktus, tačiau jos vyras to nesupranta. Jis bando pasipelnyti, kuo daugiau žemės iškeisdamas į karoliukus ir ginklus ir nesupranta žmonos sielvarto dėl laukinėje gamtoje palikto pianino.
Ada neįsivaizduoja savo gyvenimo be muzikos, ji paprašo gido Džordžo BainesoBeinso nuvesti ją į krantą. Ada groja pianinu. Flora žaidžia su jūros bangomis, o BainesasBeinsas tiesiog eina apleistu paplūdimiu ir klausosi.
Pianiną Džordžas BainesasBeinsas išperka su sąlyga, kad jamAda busmokys vedamos grojimo pamokosgroti. Jį pribloškė Ados muzika, jis yra įsimylėjęs. Ada turėjo sutikti su pamokomis, nes negali gyventi be pianino.
{{endspoil}}
 
11 568

pakeitimai