Rokenrolas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
118 baitų pašalinta ,  prieš 1 metus
 
== Ankstyvasis rokenrolas ==
Daugelis ekspertų mano, kad „tikrasis“ rokenrolas atsirado [[Memfis|Memfyje]], kur gyveno baltaodis įrašų prodiuseris Sam Phillips, prodiusavęs vietinių juodaodžių atliekamus kūrinius. Vieną dieną į jo studiją atvyko aštuoniolikos metų sunkvežimio vairuotojas, norėjęs įrašyti dainą savo mamai. Pirmąjį Elvio Presley įrašą Phillips išleido [[1951 m.|1951]] metais. tai ir buvo pirmoji rokenrolo daina.
 
Ekspertai nurodo ir kitą datą, svarbią rokenrolo istorijoje. Tai – [[1954]]-ieji. Tai metais grupė [[Bill Haley and his Comets]] įrašė . Iš pradžių ši daina netapo populiaria, tačiau vėliau ji buvo panaudota filme apie maištaujančius paauglius, pavadintame ''The Blackboard Jungle''. Filmas, sukėlęs daugybę diskusijų, išpopuliarino šią dainą.
 
Šeštąjį dešimtmetį taip pat iškilo ir daugybė kitų rokenrolo dainininkų, tarp jų [[Buddy Holly]], [[Jerry Lee Lewis]] ir [[Chuck Berry]], kuriems rimtenbliuzo rėmai pasidarė per ankšti. Kiekvienam atlikėjui buvo būdingas savitas muzikos stilius. Tai padėjo dar labiau išpopuliarinti rokenrolo muziką, ypač tarp baltųjų. Chuck Berry kūriniai buvo apibūdinami kaip mišinys, padarytas iš [[kantri]] ir ritmerbliuzo muzikos. [[19551958 m.|1958]] m. jo daina ''Maybellene'' užkariavo visos [[JAV]] aukščiausias muzikos topų vietas.
 
== Rokenrolas septintajame dešimtmetyje ==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu