Albert Camus: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 baitai pašalinti ,  prieš 11 mėnesių
S
Atmestas 78.58.168.26 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Homo ergaster keitimas)
(Sutaisiau lietuvišką jo vardo vertimą.)
S (Atmestas 78.58.168.26 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Homo ergaster keitimas))
Žyma: Atmesti
|vikiteka= Category:Albert Camus
}}
'''Albert Camus''' (''AlbertasAlberas Kamiu'', [[1913]] m. [[lapkričio 7]] d. – [[1960]] m. [[sausio 4]] d.) – prancūzų-alžyriečių kilmės [[filosofas]] ir rašytojas, [[Egzistencializmas|egzistencializmo]] atstovas. Laikomas vienu žymiausių [[XX a.]] prancūzų rašytojų.
 
Visgi pats A. Kamiu teigė neatstovaujantis jokios mokyklos ar ideologijos, jis netgi neigė savo tapatumą su egzistencializmu bei yra sakęs – „Aš netikiu Dievu ir nesu [[ateistas]]“.
 
== Biografija ==
Gimė darbininkų šeimoje Mondovio kaime, [[Alžyras|Alžyre]]<ref>kuris tuo metu (iki 1962) buvo Prancūzijos kolonija</ref>. Iš [[Elzasas|Elzaso]] kilęs tėvas buvo sužeistas mūšyje prie Marnos ir mirė. Tuo metu AlbertuiAlberui nebuvo nė vienerių. Motina buvo dalinai kurčia ir jų namuose „''daiktai neturėjo vardų''“, kaip vėliau apibūdino A. Kamiu. [[1923]] m. AlbertasAlberas Kamiu mokėsi komunalinėje mokykloje, vėliau laimėjo vietą į licėjų. Tuo metu pasireiškė [[tuberkuliozė]], vėliau kankinusi filosofą visą gyvenimą. Jau mokykloje susidomėjo [[filosofija]], [[1936]] m. gavo Alžyro universiteto filosofo diplomą (jo diplominis darbas buvo – „[[Neoplatonizmas]] ir krikščioniškoji mintis“).
 
[[1934]]–[[1937]] m. A. Kamiu buvo Prancūzijos kompartijos narys. Komunistinis judėjimas jį viliojo kovos šūkiais ir tuo, kad gynė nuskriaustuosius, reikalavo jiems teisių: tačiau, nesigilindamas į mokslinius marksizmo pagrindus, į darbo žmonių kovą jis žiūrėjo ne iš klasinių pozicijų. Organizuota klasių kova jam buvo nepriimtina, todėl 1937 m. jis iš partijos buvo išmestas apkaltinus [[trockizmas|trockizmu]]. Savo jaunystės laikus, kai mokėsi licėjuje, A. Kamiu aprašė autobiografinėje knygoje „Pirmasis žmogus“ (''Le Premier Homme''), kurios rankraštis buvo rastas automobilyje, kuriuo važiuodamas žuvo avarijoje [[1960]] m. [[sausio 4]] d.
33 278

pakeitimai

Naršymo meniu