Trumpalaikis turtas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 499 baitai pašalinti ,  prieš 13 metų
S
Anuliuotas Special:Contributions/195.182.76.67 darytas keitimas 591136 - kopijuota iš http://www.vadovelis.lt/darbai/lt/apskaita/kursiniai/darbas-3666/Trumpalaikio_turto_apskaita_atsargu_apskaita
S (Anuliuotas Special:Contributions/195.182.76.67 darytas keitimas 591136 - kopijuota iš http://www.vadovelis.lt/darbai/lt/apskaita/kursiniai/darbas-3666/Trumpalaikio_turto_apskaita_atsargu_apskaita)
[[Kategorija:Apskaita]]
[[Kategorija:Turtas]]
Trumpalaikiam turtui priskiriamas per vieną ataskaitinį laikotarpį (vienerius finansinius metus) pajamoms uždirbti sunaudojamas turtas. Turtas trumpalaikiu (kaip ir ilgalaikis ilgalaikiu) laikomas ne kalendorine, bet ekonomine prasme. Turto priskyrimą trumpalaikiam ar ilgalaikiam lemia ne tiek šio turto pobūdis, kiek įmonės veiklos aplinkybės.
Per vieną ataskaitinį laikotarpį visiškai sunaudojamas turtas laikomas trumpalaikiu visiškai neatsižvelgiant į šio turto kainą. Pavyzdžiui, aukso bei brangakmenių atsargos juvelyrinėje dibtuvėje, be abejo, priskirtinos trumpalaikiam turtui, nors vieno akmens kaina gali būti kur kas didesnė už šioje dirbtuvėje daugelį metų naudojamą ilgalaikį turtą - prekystalį. Trumpalaikiu turtu gali būti net pastatai, jeigu jie naudojami ne pačios įmonės gamybinei (prekybinei) veiklai vykdyti, o skirti perparduoti, pavyzdžiui, ilgalaikiu turtu prekiaujančioje įmonėje, kuri pastatų neįsigyja naudoti ilgą laiką, bet nuperka tikėdamasi perparduoti šiuos pastatus už didesnę kainą. Atkreiptinas dėmesys, kad įmonėje trumpalaikis turtas (pavyzdžiui, atsargos sandėlyje) fiziškai gali būti ir labai ilgą laiką - net keletą ar keliolika metų. Tačiau pradėtas naudoti pajamoms uždirbti šis turtras bus sunaudotas visas iš karto, o ne palaipsniui jo vertė bus perkelta į naujai gaminamą produkciją (arba prekybos įmonėse - į perparduodamų prekių savikainą arba įmonės veiklos sąnaudas).
12 187

pakeitimai

Naršymo meniu