Pereiti prie turinio

Degarai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Dydis nepakito ,  prieš 2 metus
nėra keitimo aprašymo
S (Šablonų peradresavimų šalinimas)
No edit summary
Vėliau degarų dalyvavimas kovinėje veikloje pasidarė dar svarbesnis, nes ėmė veikti [[Ho Ši Mino takas]] – trasa, kuria Šiaurės Vietnamas tiekė Vietkongo pajėgoms ginklus ir kitus išteklius. JAV kariškiai, ypač JAV armijos specialiosios pajėgos, regione ėmė įrengti bazines stovyklas ir rekrutavo nemažai degarų. Apie 40 tūkst. degarų kariavo kartu su JAV kareiviais ir tapo svarbia JAV pajėgų dalimi Centriniuose kalnuose. 1967 m. Vietkongo kareiviai išžudė 252 degarus Dak Sono kaime, kuriame gyveno apie 2 tūkst. žmonių. Šios [[Dak Sono žudynės]] buvo kerštas už degarų paramą Pietų Vietnamo valdžiai.
 
Žlugus Saigonui tūkstančiai degarų pabėgo į Kambodžą, nes bijojo, kad naujoji valdžia imsis represijų prieš juos už jų pagalbą JAV armijai. JAV kariškiai padėjo neveikbeveik dviem tūkstančiams degarų persikelti į JAV, kur dauguma jų apsigyveno [[Šiaurės Karolina|Šiaurės Karolinoje]]. Be to, Vietnamo vyriausybė nuolat kėlė tūkstančius kaimiečių į derlingas žemes su kavamedžių plantacijomis.
 
Už pietryčių Azijos ribų didžiausia degarų bendruomenė yra įsikūrusi [[Grynsboras|Grynsboro]] mieste (''Greensboro'') Šiaurės Karolinoje (JAV).<ref>http://cnnc.uncg.edu/pdfs/montagnards.pdf</ref>
Anoniminis naudotojas