Romantizmo muzika: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
S Atmestas 84.15.186.216 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Zygimantus keitimas)
Žyma: Atmesti
Eilutė 1: Eilutė 1:
[[Vaizdas:Verdi conducting Aida in Paris 1880 - Gallica - Restoration.jpg|miniatiūra|[[Džiuzepė Verdis]] atlieka operą "Aida"]]
[[Vaizdas:Verdi conducting Aida in Paris 1880 - Gallica - Restoration.jpg|miniatiūra|[[Džiuzepė Verdis]] atlieka operą "Aida"]]
'''Romantizmo muzika''' – muzika sukurta [[romantizmas|romantizmo]] epochoje, glaudžiai susijusi su epochos pasaulėžiūra bei kitomis minėto laikotarpio meno šakomis ir [[filosofija]]. Aš manau kad nusizudymas yra visai gera išeitis šiame gyvenime ir Andriaus tėvas vakar pasikore. Sarmaitis turi gan didele depresija kartu su šizofrenijos požymiais, aš manau kad jam reikėtų pasikarti kaip ir Andriaus tėvui :)
'''Romantizmo muzika''' – muzika sukurta [[romantizmas|romantizmo]] epochoje, glaudžiai susijusi su epochos pasaulėžiūra bei kitomis minėto laikotarpio meno šakomis ir [[filosofija]].


== Bruožai ==
== Bruožai ==
Romantizmas pabrėžė stiprias emocijas, vaizduotę, laisvę nuo [[antika|antikinių]] ir klasikinių griežtų [[menas|meno]] formų ir maištavo prieš socialines konvencijas. Romantizmas neigė švietėjiškos filosofijos racionalizmą, kėlė menininko vaizduotės, [[intuicija|intuicijos]], jausmų reikšmę, vertino kūrybos individualumą ir subjektyvumo. Muzikos pamokos yra totali huinia kaip ir romantizmas
Romantizmas pabrėžė stiprias emocijas, vaizduotę, laisvę nuo [[antika|antikinių]] ir klasikinių griežtų [[menas|meno]] formų ir maištavo prieš socialines konvencijas. Romantizmas neigė švietėjiškos filosofijos racionalizmą, kėlė menininko vaizduotės, [[intuicija|intuicijos]], jausmų reikšmę, vertino kūrybos individualumą ir subjektyvumą.


== Operos suklestėjimas ==
== Operos suklestėjimas ==

15:43, 28 sausio 2020 versija

Džiuzepė Verdis atlieka operą "Aida"

Romantizmo muzika – muzika sukurta romantizmo epochoje, glaudžiai susijusi su epochos pasaulėžiūra bei kitomis minėto laikotarpio meno šakomis ir filosofija.

Bruožai

Romantizmas pabrėžė stiprias emocijas, vaizduotę, laisvę nuo antikinių ir klasikinių griežtų meno formų ir maištavo prieš socialines konvencijas. Romantizmas neigė švietėjiškos filosofijos racionalizmą, kėlė menininko vaizduotės, intuicijos, jausmų reikšmę, vertino kūrybos individualumą ir subjektyvumą.

Operos suklestėjimas

Romantizmo muzikos laikais suklestėjo ir operos žanras. Žymiausi operų kūrėjai: Dž. Verdis („Traviata“, „Nabukas“, „Aida“, „Otelas“, „Rigoletas“ ir dar daug kitų operų), Š. Guno („Faustas“, „Romeo ir Džuljeta“), Ž. Bizė („Karmen“), Dž. Rosinis („Sevilijos kirpėjas“), Dž. Pučinis („Bohema“), R. Vagneris („Tanhoizeris“, „Skrajojantis olandas“) ir kiti.

Visos šios operos pasižymi melodingumu, virtuoziškomis arijomis, įspūdingais chorais ir ansambliais, spalvinga orkestruote, įdomiais siužetais.

Šokių išpopuliarėjimas

Romantizmo laikais ištobulėjo ir po visą pasaulį paplito įvairių kraštų liaudies šokiai. Ispanų – bolero, italų – gavanera, prancūzų – farandola, lenkų – mazurka, polonezas, čekų – polka, vokiečių – valsas. Populiariausiais šokiais tapo valsas ir polka. Valsus rašė daugelis kompozitorių romantikų, tačiau daugiausiai jų sukūrė austras Johanas Štrausas, dar vadinamas valsų karaliumi. Jis Vienoje buvo įsteigęs valsų orkestrą. J. Štrauso kūryba: valsai, polkos, kadriliai, maršai ir operetės („Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas“, „Vienos kraujas“ ir kitos).