Liberijos vėliava: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
6 pridėti baitai ,  prieš 14 metų
S
robotas: brūkšneliai keičiami brūkšniais (pagal lietuvių kalbos rašybos normas)
S (robotas Pridedama: ast:Bandera de Liberia Keičiama: it:Bandiera della Liberia)
S (robotas: brūkšneliai keičiami brūkšniais (pagal lietuvių kalbos rašybos normas))
'''[[Liberija|Liberijos]] vėliava''' buvo įteisinta [[1847]] metų [[rugpjūčio 24]] dieną, praėjus beveik trim mėnesiam nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo ([[1847]] metų [[birželio 26]] diena). Šios vėliavos dizainas bei spalvos buvo parinktos pagal [[JAV vėliava|JAV vėliavą]]. Ir visa tai nėra atsitiktinumas, kadangi Liberijos Respublika buvo įkurta buvusių JAV [[vergas|vergų]], tuo būdu siekiant naujai besikuriančią valstybę formuoti pagal JAV nusistovėjusias tradicijas ir tvarką. Šią vėliavą sudaro 11 raudonų bei baltų horizontalių linijų (6 raudonos bei 5 baltos) ir kairiajame kampe esančio mėlyno kvadrato centre esanti [[penkiakampė žvaigždė|penkiakampė]], baltos spalvos žvaigždė. Liberijos vėliava kartais yra vadinama "Vieniša Žvaigžde", dėl joje dominuojančios penkiakampės žvaigždės.
 
Vienuolika horizontalių juostų simbolizuoja vienuoliką [[signataras|signatarų]], pasirašiusių Liberijos [[nepriklausomybės deklaracija|nepriklausomybės deklaraciją]], taip pat ir šalies konstituciją. Mėlynas laukas simbolizuoja [[Afrika|Afrikos]] kontinentą; penkiakampė žvaigždė vaizduoja Liberiją, kaip pirmąją Afrikos nepriklausomą valstybę; [[raudona]] - narsą; [[balta]] - tyrumą; [[mėlyna]] - ištikimybę.
 
Šiais laikais daugelis laivų plaukioja su Liberijos vėliava, kadangi ši šalis laivybos kompanijoms siūlo geras mokesčių bei labai supaprastintas administravimo bei registravimo sąlygas. Yra manoma, kad šiuo metu nuo 1500 iki 2000 laivų plaukioja su šios respublikos vėliava.
106 625

pakeitimai

Naršymo meniu