Jehovos liudytojai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
S Atmestas 213.252.237.114 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Ed1974LT keitimas)
Žyma: Atmesti
komentarai
Žymos: Vizualus redagavimas Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
Eilutė 1: Eilutė 1:
[[Vaizdas:Centrum Kongresowe Sosnowiec.jpg|240px|thumb]]
[[Vaizdas:Centrum Kongresowe Sosnowiec.jpg|240px|thumb]]
'''Jehovos liudytojai''' ({{en|Jehovah's Witnesses}}, pagal žydų ir krikščionių dievo [[Jahvė]]s vieną iš vardo formų) – religinė organizacija, sukurta [[1870]] m. [[JAV]], Pensilvanijoje. Jos įkūrėjas yra ''Charles Taze Russell'', vadovavęs [[Pitsburgas|Pitsburgo (Pensilvanija)]] Biblijos mokymo grupei „Biblijos tyrinėtojai“. 1917 m. Joseph Franklin Rutherford’as tapo šios organizacijos prezidentu. 1925 m. Rutherfordas nustatė klaidingą ''[[Pasaulio pabaiga|Pasaulio pabaigą]]'' arba kitaip dar vadinamą [[Armagedonas|Armagedoną]]. Tačiau pasaulio pabaigai neįvykus, jis pakeitė savo kryptį ir 1931 metais įregistravo naują religinį judėjimą, pavadintą „Jehovos liudytojai“ (''Jehovah’s Witnesses''). Po Rutherfordo mirties prezidentu tapo Nathan Knorras, kuris 1975 m. klaidingai išpranašavo naujausią Armagedoną, tačiau ir šiam neįvykus Jehovos liudytojams pradėjo vadovauti Vadovaujančioji korporacija ({{en|Governing Body}}), pagrindinė patyrusių vyresniųjų grupė, dabar esanti Brukline, ([[Niujorkas]]). Jehovos liudytojai turi per 100 filialų visame pasaulyje.
'''Jehovos liudytojai''' ({{en|Jehovah's Witnesses}}, pagal dievo vardą - Jehovah – religinė organizacija, sukurta [[1870]] m. [[JAV]], Pensilvanijoje. Jos įkūrėjas yra ''Charles Taze Russell'', vadovavęs [[Pitsburgas|Pitsburgo (Pensilvanija)]] Biblijos mokymo grupei „Biblijos tyrinėtojai“. 1917 m. Joseph Franklin Rutherford’as tapo šios organizacijos prezidentu. 1925 m. Rutherfordas nustatė klaidingą ''[[Pasaulio pabaiga|Pasaulio pabaigą]]'' arba kitaip dar vadinamą [[Armagedonas|Armagedoną]]. Tačiau pasaulio pabaigai neįvykus, jis pakeitė savo kryptį ir 1931 metais įregistravo naują religinį judėjimą, pavadintą „Jehovos liudytojai“ (''Jehovah’s Witnesses''). Po Rutherfordo mirties prezidentu tapo Nathan Knorras, kuris 1975 m. klaidingai išpranašavo naujausią Armagedoną, tačiau ir šiam neįvykus Jehovos liudytojams pradėjo vadovauti Vadovaujančioji korporacija ({{en|Governing Body}}), pagrindinė patyrusių vyresniųjų grupė, dabar esanti Brukline, ([[Niujorkas]]). Jehovos liudytojai turi per 100 filialų visame pasaulyje.


Jehovos liudytojai sueigas rengia du kartus per savaitę „Karalystės salėse“. Dažniausiai – tai paprasti pastatai, pastatyti Jehovos Liudytojų savanorių. „Karalystės salėje“ paprastai nėra jokių religinių atvaizdų, [[Kristus|Kristaus]] skulptūrų arba kitokios religinės simbolikos. Sueigos pradedamos ir baigiamos giesme ir [[malda]]. Kiekvienoje bendruomenėje yra vyresnieji, arba prižiūrėtojai, kurie vadovauja mokymui susirinkime. Jiems padeda padėjėjai. Jehovos liudytojai kiekvienais metais rengia dideles asamblėjas ir kongresus. Tomis progomis bendruomenės iš skirtingų vietovių susirenka kartu išklausyti specialią biblinio mokymo programą. Naujų mokinių [[krikštas]] visada būna kiekvienos asamblėjos ar kongreso programos dalis.
Jehovos liudytojai sueigas rengia du kartus per savaitę „Karalystės salėse“. Dažniausiai – tai paprasti pastatai, pastatyti Jehovos Liudytojų savanorių. „Karalystės salėje“ nėra jokių religinių atvaizdų, [[Kristus|Kristaus]] skulptūrų arba kitokios religinės simbolikos. Žmonės, kurie eina į sueigas tiki dievu ir jam tarnauja, vadovaujasi 10 dievo įsakymų, kuriame vienam iš jų yra pasakyta, kad nieko negalima garbinti - tik vieną Dievą. Tai reiškias, kad jokių skulptūrų nereik, kad tu Dievui patiktum ir jį mylėtum.
Sueigos pradedamos ir baigiamos giesme ir [[malda]]. Kiekvienoje bendruomenėje yra vyresnieji, arba prižiūrėtojai, kurie vadovauja mokymui susirinkime. Jiems padeda padėjėjai. Jehovos liudytojai kiekvienais metais rengia dideles asamblėjas ir kongresus. Tomis progomis bendruomenės iš skirtingų vietovių susirenka kartu išklausyti specialią biblinio mokymo programą. Naujų mokinių [[krikštas]] visada būna kiekvienos asamblėjos ar kongreso programos dalis.


== Lietuvoje ==
== Lietuvoje ==

15:14, 12 rugsėjo 2019 versija

Jehovos liudytojai (angl. Jehovah's Witnesses, pagal dievo vardą - Jehovah – religinė organizacija, sukurta 1870 m. JAV, Pensilvanijoje. Jos įkūrėjas yra Charles Taze Russell, vadovavęs Pitsburgo (Pensilvanija) Biblijos mokymo grupei „Biblijos tyrinėtojai“. 1917 m. Joseph Franklin Rutherford’as tapo šios organizacijos prezidentu. 1925 m. Rutherfordas nustatė klaidingą Pasaulio pabaigą arba kitaip dar vadinamą Armagedoną. Tačiau pasaulio pabaigai neįvykus, jis pakeitė savo kryptį ir 1931 metais įregistravo naują religinį judėjimą, pavadintą „Jehovos liudytojai“ (Jehovah’s Witnesses). Po Rutherfordo mirties prezidentu tapo Nathan Knorras, kuris 1975 m. klaidingai išpranašavo naujausią Armagedoną, tačiau ir šiam neįvykus Jehovos liudytojams pradėjo vadovauti Vadovaujančioji korporacija (angl. Governing Body), pagrindinė patyrusių vyresniųjų grupė, dabar esanti Brukline, (Niujorkas). Jehovos liudytojai turi per 100 filialų visame pasaulyje.

Jehovos liudytojai sueigas rengia du kartus per savaitę „Karalystės salėse“. Dažniausiai – tai paprasti pastatai, pastatyti Jehovos Liudytojų savanorių. „Karalystės salėje“ nėra jokių religinių atvaizdų, Kristaus skulptūrų arba kitokios religinės simbolikos. Žmonės, kurie eina į sueigas tiki dievu ir jam tarnauja, vadovaujasi 10 dievo įsakymų, kuriame vienam iš jų yra pasakyta, kad nieko negalima garbinti - tik vieną Dievą. Tai reiškias, kad jokių skulptūrų nereik, kad tu Dievui patiktum ir jį mylėtum. Sueigos pradedamos ir baigiamos giesme ir malda. Kiekvienoje bendruomenėje yra vyresnieji, arba prižiūrėtojai, kurie vadovauja mokymui susirinkime. Jiems padeda padėjėjai. Jehovos liudytojai kiekvienais metais rengia dideles asamblėjas ir kongresus. Tomis progomis bendruomenės iš skirtingų vietovių susirenka kartu išklausyti specialią biblinio mokymo programą. Naujų mokinių krikštas visada būna kiekvienos asamblėjos ar kongreso programos dalis.

Lietuvoje

2011 m. gyventojų surašyme 3,5 tūkst. gyventojų (0,1 %) deklaravo, kad save laiko Jehovos liudytojais.[1]

Šaltiniai

Nuorodos