Islandijos–Lietuvos santykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
nėra keitimo aprašymo
=== Santykiai tarp atkurtos Lietuvos Respublikos ir Islandijos (1991-dabar) ===
 
Santykiai tarp Lietuvos ir Islandijos yra labai geri, tam impulsą suteikėtaisuteikė tai, jog Islandija greitai pripažino Lietuvos valstybingumą. Tuometis Islandijos užsienio reikalų ministras J. B. Hannibalssonas buvo vienintelis Vakarų valstybės užsienio reikalų ministras, nepabūgęs atvykti į Vilnių iš karto po 1991 m. sausio įvykių pareikšti solidarumo.
 
Dar [[1993]] m. [[kovo 18]] d. valstybinio vizito į Islandiją atvyko Lietuvos prezidentas [[Algirdas Brazauskas]]. Tai buvo jo antrasis užsienio vizitas po [[Danija|Danijos]], kurią aplankė [[kovo 17]] d.<ref>[https://www.alfa.lt/straipsnis/50395821/pirmieji-isrinktuju-lietuvos-prezidentu-uzsienio-vizitai]</ref>
 
[[1994]] m. Lietuvos generaliniu garbės konsulu Islandijoje paskirtas [[Arnoras Hanibalsonas]].<ref>[http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-06-17-draugai-is-islandijos/170417 LIETUVOS BIČIULIO ARNORO HANIBALSONO PASIRINKIMAS]</ref>
 
=== Švietimo mainai ===
Studentai iš Lietuvos turi galimybę vykti į Islandiją islandų kalbos studijoms. [[Vytauto Didžiojo Universitetasuniversitetas]] yra užmezgęs dvišalius santykius su [[Akureirio universitetas|Akureirio universitetu]] Islandijoje.
 
=== Ekonominiai mainai ===
=== Pasiuntiniai Islandijai ===
 
NuoLietuvą 2008 m. Japoniją LietuvojeIslandijoje atstovauja nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, reziduojantis Kopenhagoje. Jų sąrašas:
* [[Dalius Čekuolis]], 1992–1994 m., pirmasis Lietuvos ambasadorius Islandijai (rezidavo Danijoje),
* [[Raimundas Jasinevičius]], 1995-2001 m.
9 672

pakeitimai

Naršymo meniu