Siesikų pilis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
640 pridėta baitų ,  prieš 2 metus
nėra keitimo aprašymo
S (Removing links to spamming site www.musupaveldas.lt)
 
Po [[Antrasis pasaulinis karas|Antrojo pasaulinio karo]] rūmai atiteko tarybiniam ūkiui, kurio vadovai rūmuose atidarė [[mokykla|mokyklą]] ir apgyvendino mokytojus bei ūkio darbininkus. Mokykla rūmuose veikė iki [[1952]] m. Po to čia buvo ūkio kontora, vėliau – sandėliai. Visus pastatus supo parkas, kuris užėmė 3 ha ploto ir buvo ežero pakrantėje.
 
[[1999]] m. dvaras buvo išnuomotas naujam šeimininkui Audriui Matulaičiui (UAB „Fondas statyboms vystyti“). Buvo restauruotas bravoro (spirito varyklos) pastatas, sutvarkyta ežero pakrantė ir dalis teritorijos. Šiuo metu restauruojamas pagrindinis pilies pastatas. Dar prieš 15 metų paveldosaugos ekspertai siūlė tris restauravimo variantus: 1) palikti rūmus tokius, kokie jie buvo išlikę iki [[1940]] m., kai įgijo daug klasicizmo bruožų, 2) išryškinti labiausiai išsiskiriančius elementus, 3) kiek įmanoma sugrąžinti Renesanso stilių, tūrius ir planą. A. Matulaitis pasirinko pastarąjį variantą. Restauravimo darbus prižiūri architektė Gražina Kirdeikienė, kuri dvarą tyrinėja jau apie 30 metų.
 
[[2014]] m. UAB „Fondas statyboms vystyti“ buvo likviduota, o [[2015]] m. pilį perėmė VšĮ „Siesikų pilis“. [[2018]] m. dvaro sodyba perduota [[Ukmergės rajono savivaldybė|Ukmergės rajono savivaldybės]] administracijai<ref>http://www.gzeme.lt/2018/11/04/vyriausybe-siesiku-dvara-perdave-savivaldybei/</ref>, kuri savo ruožtu [[2019]] m. pastatą perdavė [[Ukmergės kraštotyros muziejus|Ukmergės kraštotyros muziejui]] ir įkūrė šios muziejaus filialą<ref>https://www.ukzinios.lt/politika/savivaldybe/20736-administracijoje-bei-taryboje-ir-nauji-veidai</ref>.
 
== Galerija ==
 
<gallery heights=100 mode=packed>
Vaizdas:Piesiku pilies ansamblio pastatas1.JPG|Siesikų pilies ansamblio pastatas
</gallery>
 
[[1999]] m. dvaras buvo išnuomotas naujam šeimininkui Audriui Matulaičiui. Buvo restauruotas bravoro (spirito varyklos) pastatas, sutvarkyta ežero pakrantė ir dalis teritorijos. Šiuo metu restauruojamas pagrindinis pilies pastatas. Dar prieš 15 metų paveldosaugos ekspertai siūlė tris restauravimo variantus: 1) palikti rūmus tokius, kokie jie buvo išlikę iki [[1940]] m., kai įgijo daug klasicizmo bruožų, 2) išryškinti labiausiai išsiskiriančius elementus, 3) kiek įmanoma sugrąžinti Renesanso stilių, tūrius ir planą. A. Matulaitis pasirinko pastarąjį variantą. Restauravimo darbus prižiūri architektė Gražina Kirdeikienė, kuri dvarą tyrinėja jau apie 30 metų.
 
== Šaltiniai ==
22 980

pakeitimų

Naršymo meniu