George Michael: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
126 pridėti baitai ,  prieš 1 metus
S
S
Per daugiau nei ketvirtį amžiaus trunkančią muzikinę karjerą pardavė daugiau nei 100 milijonus albumų bei singlų ir laimėjo eilę Grammy, Brit, American Music, MTV ir kitų apdovanojimų.
 
== Wham! laikaiKarjera ==
Dar būdamas paauglys, George’as subūrė grupę ''„The Executive“'' su savo vaikystės laikų draugu Andrew Ridgeley, o [[1981]] m. pradėjo rimtą muzikinę karjerą, persivadinę į ''„Wham! „''. Groję populiarią ir patrauklią muziką, vaikinai netruko susilaukti sėkmės. Iki [[1986]] m. išleidę keturis albumus, nutarė išsiskirti ir pasuko skirtingais keliais. Nuo pat grupės gyvavimo pradžios pagrindinę rolę vaidinęs Michael’as pradėjo sėkmingą solo karjerą.
 
=== Solo karjeraWham! ===
Dar būdamas paauglys, George’as subūrė grupę ''„The Executive“'' su savo vaikystės laikų draugu Andrew Ridgeley, o [[1981]] m. pradėjo rimtą muzikinę karjerą, persivadinę į ''„Wham! „''. Groję populiarią ir patrauklią muziką, vaikinai netruko susilaukti sėkmės. Iki [[1986]] m. išleidę keturis albumus, nutarė išsiskirti ir pasuko skirtingais keliais. Nuo pat grupės gyvavimo pradžios pagrindinę rolę vaidinęs Michael’as pradėjo sėkmingą solo karjerą.
Debiutinis [[1987]] m. išleistas albumas ''“Faith“'' susilaukė neregėtos sėkmės – buvo parduota apie 14 mln. jo kopijų ir net išrinktas į 472-ą vieta ''[[Rolling Stone]]'' žurnalo „500 geriausių visų laikų albumų“ sąraše<ref>http://www.rollingstone.com/news/story/5938174/the_rs_500_greatest_albums_of_all_time Rolling Stone’s 500 Greatest Songs of All Time</ref>.
 
=== Solinė karjera ===
Po ''„Faith“'' sekusiu ''„Listen Without Prejudice, Vol. 1“'' albumu autorius pakreipė savo dainas bei muziką lyriškesne, dramatiškesne kryptimi. Albumas komerciškai vėlgi buvo labai sėkmingas, o albumo pavadinimas „Listen Without Prejudice“ ({{En|"Klausykite be išankstinės nuomonės"}}) tarsi kvietė klausytoją pažvelgti į George’o kurybą iš kitos, nekomercinės pusės. „Vol. 1“ leido atsirasti spekuliacijoms, jog bus išleista ir antroji albumo dalis, tačiau „Vol. 2“ taip ir neišvydo dienos šviesos.
Debiutinis [[1987]] m. išleistas albumas ''“Faith“''„[[Faith (George Michael albumas)|Faith]]“ susilaukė neregėtos sėkmės – buvo parduota apie 14 mln. jo kopijų ir net išrinktas į 472-ą vieta ''[[Rolling Stone]]'' žurnalo „500 geriausių visų laikų albumų“ sąraše<ref>http://www.rollingstone.com/news/story/5938174/the_rs_500_greatest_albums_of_all_time Rolling Stone’s 500 Greatest Songs of All Time</ref>.
 
Po ''„Faith“'' sekusiu ''„Listen„[[Listen Without Prejudice, Vol. 1“''1]]“ albumu autorius pakreipė savo dainas bei muziką lyriškesne, dramatiškesne kryptimi. Albumas komerciškai vėlgi buvo labai sėkmingas, o albumo pavadinimas „Listen Without Prejudice“ ({{En|"Klausykite be išankstinės nuomonės"}}) tarsi kvietė klausytoją pažvelgti į George’o kurybąkūrybą iš kitos, nekomercinės pusės. „Vol. 1“ leido atsirasti spekuliacijoms, jog bus išleista ir antroji albumo dalis, tačiau „Vol. 2“ taip ir neišvydo dienos šviesos.
[[1996]] m. išleistas albumas ''„Older“'' sukiršino kūrėją su leidėjais. Albumas, pasak Michael’o, nebuvo pakankamai sėkmingai ir plačiai reklamuojamas, tačiau leidėjams nepatiko ilgas tarpas tarp antrojo bei trečiojo albumų išleidimo. Visgi George’as pralaimėjo teisinius mūšius, tačiau po poros metų išleido dvigubą geriausių dainų albumą ''„Ladies And Gentlemen: The Best Of George Michael“'' ir dar po metų – koverių albumą ''„Songs From The Last Century“''.
 
[[1996]] m. išleistas albumas ''„Older“''„[[Older (George Michael albumas)|Older]]“ sukiršino kūrėją su leidėjais. Albumas, pasak Michael’o, nebuvo pakankamai sėkmingai ir plačiai reklamuojamas, tačiau leidėjams nepatiko ilgas tarpas tarp antrojo bei trečiojo albumų išleidimo. Visgi George’as pralaimėjo teisinius mūšius, tačiau po poros metų išleido dvigubą geriausių dainų albumą ''„Ladies„[[Ladies And Gentlemen: The Best Of George Michael“''Michael]]“ ir dar po metų – koverių albumą ''„Songs From The Last Century“''.
 
Naujo albumo vėl teko laukti ilgokai – tik [[2004]] m. buvo išleistas ''„Patience“'' įrašas. Jame galima sutikti net politinių elementų – „Shoot The Dog“ vaizdo klipe vaizduojami animaciniai [[George Walker Bush|Džordžo V. Bušo]] ir [[Tony Blair|Tonio Blero]] personažai<ref>http://www.youtube.com/watch?v=oBJ4zJkc9Eg GEORGE MICHAEL – SHOOT THE DOG</ref>. [[2006]] m., minėdamas 25-ąsias savo muzikinės karjeros metines, George’as išleido geriausių kūrinių albumą ''„25“'' ir po ilgos pertraukos leidosi į koncertines gastroles.
 
=== Studijiniai albumai ===
* „[[Faith (George Michael albumas)|Faith]]“ (1987)
* [[1987]] ''„Faith“''
* [[1990]] ''„ListenListen Without Prejudice, Vol. 1“''1]]“ (1990)
* „[[Older (George Michael albumas)|Older]]“ (1996)
* [[1996]] ''„Older“''
* [[1999]] ''„SongsSongs From The Last Century“''Century]]“ (1999)
* „[[Patience (George Michael albumas)|Patience]]“ (2004)
* [[2004]] ''„Patience“''
* [[2014]] ''„[[Symphonica]]“'' (2014)
 
=== Kompiliaciniai albumai ===
* [[1998]] ''„LadiesLadies And Gentlemen: The Best Of George Michael“''Michael]]“ (1998)
* [[2006]] ''„25“'' (2006)
 
=== Live albumai ===
* [[1993]] ''„Five Live EP“'' (Susu grupe [[Queen]]) (1993)
 
== Koncertiniai turai ==
 
=== Narkotikai ===
Michael’as patvirtino turįs problemų dėl depresijos ir yra pareiškęs, jog [[Kanapė|kanapės]] padeda jam išsivaduoti nuo blogos nuotaikos.<ref>http://www.youtube.com/watch?v=Uj9fs64b3FE George Michael Smokes a Joint During TV Interview</ref>. Dėl narkotinių medžiagų laikymo jis taip pat buvo areštuotas.
 
=== Mirtis ===
Mirė savo namuose [[Oksfordšyras|Oksfordšyre]] nuo [[Širdies nepakankamumas|širdies nepakankamumo]]. Palaidotas šiaurinėje Londono dalyje esančiose ''Highgate'' kapinėse šalia motinos kapo<ref>[https://www.theguardian.com/music/2017/mar/30/george-michael-funeral-highgate-cemetery George Michael palaidotas Highgate kapinėse (anglų k.)]</ref>. Laidotuvėse dayvavodalyvavo tik artimieji ir draugai.
 
== Šaltiniai ==
982

pakeitimai

Naršymo meniu