Fosfogipsas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 096 pridėti baitai ,  prieš 2 metus
Atšauktas naudotojo Homo ergaster (Aptarimas) darytas keitimas 5530958
S (Atmestas 89.116.176.133 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (212.52.57.105 keitimas))
Žyma: Atmesti
(Atšauktas naudotojo Homo ergaster (Aptarimas) darytas keitimas 5530958)
Žyma: Anuliuoti
Vietoje X gali būti [[hidroksidas]], [[fluoras]], [[chloras]] arba [[bromas]].
 
Fosfogipsas yra nepavojingos atliekos. Jo cheminė sudėtis gali kisti priklausomai nuo technologiniame procese naudojamos fosfatinės žaliavos kilmės.. 
 
 Fosfogipsas yra radioaktyvus dėl natūraliai esančių urano ir torio, jų dukterinių izotopų radžio, radono, polonio ir pan. Jūroje skandinamas fosfatas paprastai turi aukštesnį radioaktyvumo lygį nei tas kuris yra kaupiamas sausumoje.
 
Fosfogipsas (PG: CaSO4 · 2H2O) yra fosfatų pramonės atliekų produktas. Šių atliekų pasaulinė gamyba viršija 200 mln. Tonų per metus. PG, išleidžiamas į jūrą, vandens telkinius ar negyvenamas teritorijas, yra toksiškų elementų, kenksmingų ekosistemoms ir žmonių sveikatai, įskaitant sunkiuosius metalus ir radionuklidus, todėl yra susirūpinimas dėl poveikio aplinkai. Šių elementų koncentracijos įvairiuose regionuose ir naudojamuose procesuose yra skirtingos, todėl joms reikalingas specialus ir konkretus stebėjimas po PG išleidimo ir jo naudojimo metu. Fosfogipsas naudojamas žemės ūkyje dirvožemio pakeitimui arba trąšoms, taip pat plytų ir cemento pramonei bei kelių tiesimui.
 
Fosfogipsą galima naudoti statybinių medžiagų gamybai,  taip pat  tiesiant kelių dangas, tačiau šios  galimybės ribotos dėl jo savybės tirpti vandenyje (iki 2,0 g/l). 
 
== Šaltiniai ==
{{Išnašos}}2.https://www.researchgate.net/publication/237934664_PHOSPHOGYPSUM_ANALYSIS_TOTAL_CONTENT_AND_EXTRACTABLE_ELEMENT_CONCENTRATIONS
{{Išnašos}}
 
[[Kategorija:Atliekos]]
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu