Perl Harboro užpuolimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 baitas pašalintas ,  prieš 2 metus
S
nėra keitimo aprašymo
S
S
Perl Harboro užpuolimas prasidėjo 7 val. 48 min Havajų laiku. Karinė bazė buvo užpulta 353 Japonijos imperijos orlaivių dviem puolimo bangomis. Keturi JAV kariniai laivai buvo apgadinti, keturi buvo nuskandinti. Japonijos ataką padarė didelių nuostolių JAV karinėms pajėgoms. Atakos metu žuvo 2403 ir buvo sužeisti 1178 amerikiečiai.
 
Šis netikėtas užpuolimas šokiravo JAV visuomenę ir kitą dieną – gruodžio 8 d. JAV paskelbus karą Japonijai, šalis oficialiai įsitraukė į Antrąjį pasaulinį karą. Gruodžio 11 dieną [[Trečiasis Reichas|Nacių Vokietija]] ir [[Italija]] paskelbė karą JAV. JAV taip pat atsakė tuo pačiu. JAV visuomenėjęvisuomenėje nesikišimo politikos palaikymas, kuris pamažu pradėjo mažėti po [[Mūšis dėl Prancūzijos|Prancūzijos kapituliacijos]] 1940 metais, visiškai išnyko.
 
Nors būta ir daugiau Japonijos karinių veiksmų, apie kuriuos nebuvo pranešta iš anksto, tačiau formalaus perspėjimo nebuvimas, ypač kai vyko derybos dėl taikos susitarimo, privertė JAV prezidentą [[Franklinas Ruzveltas|Frankliną Ruzveltą]] paskelbti, kad 1941 metų gruodžio 7 dieną yra „data, kuri istorijoje išliks kaip gėdinga diena”. Kadangi ataka įvyko be karo paskelbimo ir be jokio išankstinio perspėjimo, Perl Harboro užpuolimas vėliau [[Tarptautinis Karinis Tolimųjų Rytų Tribunolas|Tarptautinio Karinio Tolimųjų Rytų Tribunolo]] buvo pripažintas kaip [[karo nusikaltimas]].
32 837

pakeitimai

Naršymo meniu