Felix Mendelssohn: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
4 baitai pašalinti ,  prieš 1 metus
S
Atmestas 90.131.40.189 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Creative keitimas)
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
S (Atmestas 90.131.40.189 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Creative keitimas))
Žyma: Atmesti
 
Visi 4 Mendelsonų vaikai buvo auklėjami krikščioniškai, pakrikštyti protestantiškai. Tėvai [[1822 m.]] irgi priėmė krikščionybę.
 
=== Vaikystė ir jaunystė (1809–14291809–1829) ===
Prancūzams užėmus Hamburgą šeima [[1811]] m. persikėlė į Berlyną. Čia Feliksą ir Fani muzikos iš pradžių mokė motina – pati tiesiogiai perėmusi Bacho tradiciją. Lankantis Paryžiuje [[1816]] m. vaikus mokė Mary Bigo (Marie Bigot). Grįžus į Berlyną Karlas Frydrichas Celteris mokė juos kompozicijos, Liudvigas Bergeris – fortepijono, o Karlas Vilhelmas Heningas (Carl Wilhelm Henning) – smuiko.
 
 
=== Paskutinieji metai Leipcige ===
[[1845 m.]] Mendelsonas vėl grįžo į Leipcigą,nesi ėmėsi pareigų Gevandhauze ir dėstė Konservatorijoje. [[1846 m.]] Birmingemo festivalyje įvyko jo antrosios oratorijos „Elijas“ premjera. Tačiau kompozitoriaus sveikata ėmė akivaizdžiai šlyti. [[1847 m.]] kovą jis, paskutinį kartą padirigavęs Gewandhauzo orkestrui pasitraukė iš kapelmeisterio pareigų, dešimtąjį ir jau paskutinį kartą lankėsi Anglijoje. Grįžusį į Vokietiją Mendelsoną pakirto žinia apie sesers Fani mirtį. Jis pasitraukė iš viešojo gyvenimo, keletą mėnesių praleido Pietų Vokietijoje bei Šveicarijoje. Spalio mėnesį Leipcige patyrė pirmąjį insultą, o mirė po pakartotinių insultų 1847 m. [[lapkričio 4]] d.
 
Paskutiniajame bute Goldšmidtštrasėje Leipcige įrengtas Mendelsono muziejus. Feliksas Mendelsonas palaidotas šeimos kape Berlyne, Šventos trejybės kapinėse (Dreifaltigkeitsfriedhof).
806

pakeitimai

Naršymo meniu