Humoras: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Zarkell (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
Zarkell (aptarimas | indėlis)
SNėra keitimo santraukos
Eilutė 1: Eilutė 1:
'''Humoras''', humoro jausmas ({{en|humour}}) – gebėjimas išprovokuoti juoką, komišką aplinkos atsaką ar padėtį, pralinksminti, keblią ar įprastą situaciją paversti pramoga, pastebėti juokingus ar keistus tikrovės reiškinius. Pakantus, draugiškas gyvenimo keistenybių, juokingų situacijų, žmonių ydų ar savikritiškas pašiepimas, susijęs su optimistiniu ar [[Kontempliacija|kontempliaciniu]] požiūriu į [[Tikrovė|tikrovę]].
'''Humoras''', humoro jausmas ({{en|humour}}) – gebėjimas išprovokuoti juoką, komišką aplinkos atsaką ar padėtį, pralinksminti, nuobodžią ar keblią situaciją paversti pramoga, pastebėti juokingus ar keistus tikrovės reiškinius. Pakantus, draugiškas gyvenimo keistenybių, juokingų situacijų, žmonių ydų ar savikritiškas pašiepimas, susijęs su optimistiniu ar [[Kontempliacija|kontempliaciniu]] požiūriu į [[Tikrovė|tikrovę]].


Jumoras – neteiktina forma, Lietuvoje vartojama kaip sinonimas<ref>[http://www.vlkk.lt/konsultacijos/1705-humoras VLKK: „Jumoras“ ar „humoras“?]</ref>.
Jumoras – neteiktina forma, Lietuvoje vartojama kaip sinonimas<ref>[http://www.vlkk.lt/konsultacijos/1705-humoras VLKK: „Jumoras“ ar „humoras“?]</ref>.

20:33, 3 gruodžio 2018 versija

Humoras, humoro jausmas (angl. humour) – gebėjimas išprovokuoti juoką, komišką aplinkos atsaką ar padėtį, pralinksminti, nuobodžią ar keblią situaciją paversti pramoga, pastebėti juokingus ar keistus tikrovės reiškinius. Pakantus, draugiškas gyvenimo keistenybių, juokingų situacijų, žmonių ydų ar savikritiškas pašiepimas, susijęs su optimistiniu ar kontempliaciniu požiūriu į tikrovę.

Jumoras – neteiktina forma, Lietuvoje vartojama kaip sinonimas[1].

Juodasis humoras – humoro forma, kuomet pašiepiama ir itin atvirai aptariama tai, kas visuomenėje laikoma tabu, tragedija, nelaime, liga.

Estetikoje humoras laikomas viena komiškumo rūšių greta satyros.
Humoristiniai veikėjai bei personažai naudojami ir prozoje, eilėse, paplitę vaizduojamajame mene.

Tyrimais nustatytas tiesioginis ryšys tarp intelekto ir humoro jausmo. Aukštesnio intelekto asmenys turi ir supranta subtilesnį humorą, ypač juodąjį humorą.[2] [3]


Vikicitatos

Wikiquote logo
Wikiquote logo
Puslapis Vikicitatose

Nuorodos

  1. VLKK: „Jumoras“ ar „humoras“?
  2. Springer: Cognitive and emotional demands of black humour processing (angl.)
  3. Dailymail: People with a dark and twisted sense of humour are more intelligent and emotionally stable (angl.)