Pablo Picasso: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Dydis nepakito ,  prieš 3 metus
S
Transliteracijos klaidos pataisymas (Chochlova, o ne Khokhlova)
S (Vertimo klaidos ištaisymas, buvo supainiota “Bohemija” ir “bohemiškas”.)
S (Transliteracijos klaidos pataisymas (Chochlova, o ne Khokhlova))
1904 m. Pikaso susipažino su bohemiška dailininke Fernande Olivier, kuri tapo jo meiluže. Olivier yra įamžinta daugelyje jo rausvojo periodo darbų. Vėliau ją paliko dėl Marcelle Humbert, kuriai taip pat skyrė didelę dalį savo kūrybos, tačiau ji mirė vos sulaukusi trisdešimties.
 
Po Pirmojo pasaulinio karo, Pikaso susipažino su daug žmonių, susijusių su [[Serge Diaghilev]] rusų baletu. Tuo metu jo draugai buvo [[Jean Cocteau]], [[Jean Hugo]], [[Juan Gris]]. 1918 m. jis vedė baleriną Olgą KhokhlovąChochlovą. KhokhlovaChochlova įvedė Pikaso į aukštuomenės gyvenimą. Jie susilaukė sūnaus Paulo, kuris užaugęs tapo motociklų lenktynininku ir savo tėvo vairuotoju.
 
1927 m. Pikaso susipažino su septyniolikmete Marie-Thérèse Walter ir užmezgė slaptą romaną. Su Khokhlova jie oficialiai neišsiskyrė, nes pagal Prancūzijos įstatymus jie būtų turėję pasidalinti turtą, o Pikaso nenorėjo atiduoti pusės savo pinigų. Jie buvo susituokę iki Khokhlovos mirties 1955 m. Visą tą laiką jis bendravo su Marie-Thérèse Walter, su kuria susilaukė dukters, vardu Maia. Per savo gyvenimą, Pikaso turėjo daugybę meilužių šalia žmonos ir pagrindinės moters – Marijos. Jis susilaukė keturių vaikų nuo trijų moterų, įskaitant dailininkę [[Francoise Gilot]] su kuria susilaukė dukros [[Paloma Picasso]], madų ir kvepalų kūrėjos<ref>[http://gyvenimas.delfi.lt/stories/article.php?id=4825612 Fransuasa Gilot. Gyvenimas su Pikasu]</ref>. [[Francoise Gilot]] patapo labai sėkminga Paryžiaus dizainere, vėliau draugavo su Jonu Salku, [[Salko biologinių studijų institutas|Salko Instituto]] įkūrėju. Jos dukra [[Paloma Picasso]] buvo to instituto patikėtinlų tarybos narė.
2 383

pakeitimai

Naršymo meniu