Biblija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
620 pridėta baitų ,  prieš 1 metus
S (Automatinis brūkšnių taisymas.)
Skeptikai mano, kad kai kurios istorijos, pvz., apie [[Pasaulio tvanas|Pasaulio tvaną]], yra paremtos [[Šumeras|šumerų]] mitu, kuris minimas prieš 2 tūkstančius metų iki Biblijos parašymo. Tiesa, nėra aišku, kuria versija galėjo remtis Biblijos autoriai, kadangi egzistuoja dar bent trys šio mito versijos (šumerų, [[akadas|akadų]] ir [[Babilonija|babiloniečių]]) iki Biblijos.
 
== Biblijos struktūra. Biblijos vertybės žmogaus gyvenime ==
Šiais laikais Biblija paprastai vadinamos dvi nevienodos apimties knygos:
* [[Senasis Testamentas]]
 
Naujasis Testamentas – tai 27 krikščionių veikalai parašyti [[I a.]] tuo metu vartota graikų kalba, dauguma jų labai trumpi. Šią knygą sudaro 4 Evangelijos, skirtingais aspektais nušviečiančios [[Jėzus Kristus|Jėzaus]] gyvenimą ir mokymą, kartu su [[Apaštalų darbai]]s (parašytais tuo pačių stiliumi - galbūt ir to paties autoriaus - kaip ir Luko Evangelija) – juose pasakojama apie pirmuosius 30 krikščionių Bažnyčios gyvavimo metų. Taip pat – 13 [[Apaštalas Paulius|Apaštalo Pauliaus]] laiškų, kurie buvo parašyti įvairioms bažnyčioms ir asmenims; 8 kitų pirmųjų krikščionių vadovų laiškai; galiausiai [[Apreiškimas Jonui]] – regėjimų knyga, sukurta žydų apokaliptinės literatūros pavyzdžiu.
 
Biblija skelbia daug įvairių vertybių, tačiau jos susijusios daugiausiai su žmogiškumu ir dorybėmis bei tokiomis vertybėmis: būti sąžiningiems ir mokėti laikytis duoti žodžio; nesivadovauti klasta; padėti silpnesniesiems; viską, ką darome, neturi būti nauda; neteisti kitų žmonių; duoti, o ne imti; nekerštauti, o atleisti. Šios vertybės labai stipriai padeda skleistis dvasiniam žmogaus pasauliui. Taigi, Šventasis Raštas – didžiausias dorovinis žmonių autoritetas, svarbiausias žmogaus sąžinės garantas, amžinas tiesos šaltinis ir gynėjas.
 
== Lietuviška Biblija ==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu