Atlantida: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
76 baitai pašalinti ,  prieš 3 metus
S
Atmestas 67.205.130.135 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Hugo.arg keitimas)
No edit summary
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
S (Atmestas 67.205.130.135 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Hugo.arg keitimas))
Žyma: Atmesti
Pasak Platono, tai buvo aukštos kultūros ir turtingų žmonių šalis. Salos viduryje buvo derlinga [[lyguma]], kurios centre stūksojo kalva. Čia iš žemės tryško šalto ir šilto vandens šaltiniai. Buvo daug metalų, upėse ir ežeruose – daug žuvų, žvėrių ir gyvulių, augo paslaptingas medis, kuris davė maisto, gėrimų ir kvapnių aliejų. Atlantidoje buvo labai gražūs miestai, [[šventykla|šventyklos]], uostai, rūmai, laivų statyklos, [[Pirtis|pirtys]], baseinai. Atlantai užrūstino dievus ir šie salą paskandino.
 
Kai kurie mokslininkai ir tyrinėtojai mano, kad Atlantida tai – [[Kreta|Kretos sala]], kurioje gyveno dorėnai. Išsiveržus Teros [[ugnikalnis|ugnikalniui]], jų miestai buvo sunaikinti. Dar vienoje versijoje manoma kad Atlantida buvo dabartinėje afrikos akyje. Populiariausia šiuolaikinio mokslo versija, kad Atlantidos istorija – tai paties Platono sukurta moralinė [[alegorija]]; mąstytojas neturėjęs omenyje jokios konkrečios salos. Pats Platonas teigia apie tai sužinojęs iš [[egiptas|egiptiečių]].
 
Dabartinę Atlantidos istoriją išpopuliarino [[Ignacijus Lojola Donelis]]. [[1882]] m. jis išleido [[pseudomokslas|pseudo-archeologinę]] knygą „Atlantida: prieštvaninis pasaulis“, kuri susilaukė nepaprasto populiarumo ir suteikė Platono Atlantidai tą reikšmę, kuria ji dabar žinoma plačiausiai – tai esąs iš tiesų kadaise nuskendęs žemynas, iš kurio kilusi [[Egiptas|Egipto]] [[civilizacija]].

Naršymo meniu