Aptarimas:Paulius Subačius: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
: Tai dabar – gal tam sakiniui būtų kokių nors pastabų?
: Ir dėl keistoko karo – „''(dabar Inžinerijos licėjus)''“ ar „''(dabar VGTU licėjus)''“ – siūlyčiau rašyti tiesiog „''Mokėsi humanitarinio profilio 22-ojoje vidurinėje mokykloje.''“, padaryti nuorodą į atitinkamą straipsnį, o ten jau bus paaiškinta, kaip keitėsi pavadinimai. Tada nereikės straipsnio keisti po kiekvieno pavadinimo keitimo. --[[Naudotojas:Martynas Patasius|Martynas Patasius]] ([[Naudotojo aptarimas:Martynas Patasius|aptarimas]]) 04:49, 31 liepos 2018 (EEST)
::: Susirašinėjime dėl šio straipsnio "keitimų karo" administratorius, vėliau užblokavęs puslapį, [[Naudotojas:Homo ergaster|Homo ergaster]], rašė: "Manyčiau, reikėtų performuluoti sakinį "Teigiama, kad Paulius Subačius buvo vienas pagrindinių neoliberalios „krepšelinės“ aukštojo mokslo reformos įgyvendinimo įrankių." Įrankis skamba nelabai enciklopediškai. Na, ir paieškoti daugiau šaltinių, ne vien slaptai.lt. Kas dėl komjaunimo, iš šaltinio https://www.tv3.lt/naujiena/493893/katalikai-komjaunuoliai-paulius-subacius-ir-mantas-adomenas neišplaukia, kad buvo komjaunimo aktyvistas („būtų puikiai pritapę prie sovietinio komjaunimo“, „kaip iš akies traukti dabartinių laikų „komjaunuolių“ pavyzdžiai“).")
::: Savo ruožtu, mes komentavome: 1) Jūs Pats, [[Naudotojas:Homo ergaster|Homo ergaster]], nurodėte, kad: a) šaltinis "slaptai.lt", kuriuo Hugo.arg pataisose remiamasi du sykius, nėra pakankamas (abejonių dėl šio portalo kilmės, intencijų ir patikimumo viešumoje reikšta ne kartą, jis publikuoja kraštutines pažiūras išreiškiančius teiginius, kuriems, mažų mažiausiai, derėtų pateikti alternatyvius vertinimus, jei laikomasi enciklopedinio stiliaus), b) pateikta nuoroda į tv3 svetainės publikaciją neįrodo/nepatvirtina teiginio apie aktyvumą komjaunime, tėra retorinė figūra. 2) Mūsų sukurti straipsniai apie LKMA akademikus yra pagal bendrą enciklopedinį šabloną, juose teikiama tik formali informacija. 3) Formulavimai "buvo vienas pagrindinių neoliberalios „krepšelinės“ aukštojo mokslo reformos įgyvendinimo įrankių" ir pan. nėra enciklopediški, pirminiame tekste buvo nurodytos P. Subačiaus pareigos 2008–2012 m. Švietimo ir mokslo ministerijoje, galima jas papildyti komentaru ar nuoroda į 2009 m. Mokslo ir studijų įstatymą bei jo vertinimus, tačiau tai formuluoti korektišku enciklopediniu stiliumi. 4) Teiginys "Vulgarios, necenzūrinės leksikos palaikytojas" grindžiamas J. Laučiūtės tekstu iš jau minėtos svetainės "slaptai.lt", kuris, savo ruožtu, "grindžiamas" facebooke publikuota ekrano nuotraukos iškarpa, laikytina klastote, pagaminta ideologiniame kare, kurioje argumentų kalbą pakeitė sąmokslo ir šmeižto retorika - tuo nesunku įsitikinti peržiūrėjus J. Laučiūtės tekstą. 5) Norintys diskutuoti apie asmenį ar apie jo viešuosius vertinimus galėtų tai daryti ne enciklopedijos kontekste; savo ruožtu, wikipedijoje įprasta tokiais atvejais, užuot įterpinėjus pastabas į kitas teksto dalis, formuluoti atskirą skyrelį "Kontroversijos" ar pan, ir jame išdėstyti panašias nuomones.
::: Jei argumentai tinkami, prašome atsižvelgiant į juos atstatyti ar koreguoti pirminį staripsnio tekstą ir pasiūlyti [[Naudotojas:Hugo.arg|Hugo.arg]] savo pastangas pateikti alternatyvių duomenų realizuoti deramai."
2) Mūsų sukurti straipsniai apie LKMA akademikus yra pagal bendrą enciklopedinį šabloną, juose teikiama tik formali informacija.
::: Atsižvelgdami į Jūsų pastabas, pašalinome Aptarimo istorinį komentarą apie diskusijas ankstesnės [[Naudotojas:Hugo.arg|Hugo.arg]] nekorektiškos veiklos Vikipedijoje klausimu. [[Naudotojas:Kat akademija|Kat akademija]] 16:21, 2018 rugpjūčio 1
3) Formulavimai "buvo vienas pagrindinių neoliberalios „krepšelinės“ aukštojo mokslo reformos įgyvendinimo įrankių" ir pan. nėra enciklopediški, pirminiame tekste buvo nurodytos P. Subačiaus pareigos 2008–2012 m. Švietimo ir mokslo ministerijoje, galima jas papildyti komentaru ar nuoroda į 2009 m. Mokslo ir studijų įstatymą bei jo vertinimus, tačiau tai formuluoti korektišku enciklopediniu stiliumi.
4) Teiginys "Vulgarios, necenzūrinės leksikos palaikytojas" grindžiamas J. Laučiūtės tekstu iš jau minėtos svetainės "slaptai.lt", kuris, savo ruožtu, "grindžiamas" facebooke publikuota ekrano nuotraukos iškarpa, laikytina klastote, pagaminta ideologiniame kare, kurioje argumentų kalbą pakeitė sąmokslo ir šmeižto retorika - tuo nesunku įsitikinti peržiūrėjus J. Laučiūtės tekstą.
5) Norintys diskutuoti apie asmenį ar apie jo viešuosius vertinimus galėtų tai daryti ne enciklopedijos kontekste; savo ruožtu, wikipedijoje įprasta tokiais atvejais, užuot įterpinėjus pastabas į kitas teksto dalis, formuluoti atskirą skyrelį "Kontroversijos" ar pan, ir jame išdėstyti panašias nuomones.
:::Jei argumentai tinkami, prašome atsižvelgiant į juos atstatyti ar koreguoti pirminį staripsnio tekstą ir pasiūlyti [[Naudotojas:Hugo.arg|Hugo.arg]] savo pastangas pateikti alternatyvių duomenų realizuoti deramai."
:::Atsižvelgdami į Jūsų pastabas, pašalinome Aptarimo istorinį komentarą apie diskusijas ankstesnės [[Naudotojas:Hugo.arg|Hugo.arg]] nekorektiškos veiklos Vikipedijoje klausimu.
[[Naudotojas:Kat akademija|Kat akademija]] 16:21, 2018 rugpjūčio 1
231

pakeitimas

Naršymo meniu