Vikipedija:Šaltinių nurodymas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
nėra keitimo aprašymo
SNo edit summary
No edit summary
{{Tvarkos pasiūlymas}}
Šiame puslapyje pateiktos rekomendacijos kaip turėtų būti '''formatuojamospateikiamos įvairiųir rūšiųformatuojamos nuorodos į šaltinius''', tame tarpe nuorodos į naudotą ir papildomą literatūrą (knygos, straipsniai ir pan.), patentus, interneto šaltinius.
 
Nuorodos straipsniuose pateikiamos:
== Išnašos ==
* tekste, pagrindžiant konkrečius faktus ar teiginius, rodomos išnašose
Išnašos yra tekste pateikiamos nuorodos į šaltinius. Jos įterpiamos tarp <nowiki><ref></ref></nowiki> tagų. Pvz., <nowiki><ref>Aleksandras Puškinas ''Rinktiniai raštai''. Vilnius: Vaga, 2017.</ref></nowiki>
* straipsnio pabaigoje tam skirtuose skirsniuose, nurodant bendrus šaltinius, naudotus kuriant straipsnį
 
== Nuorodos tekste ==
Išnašos naudojamos:
Išnašos yra teksteTekste pateikiamos nuorodos į šaltinius. Jos įterpiamos tarp <nowiki><ref></ref></nowiki> tagų. Pvz., <nowiki><ref>Aleksandras Puškinas ''Rinktiniai raštai''. Vilnius: Vaga, 2017.</ref></nowiki> Nuorodos tekste naudojamos:
* jei cituojamas ar perfrazuojamas kieno nors pasisakymas ar surinkti duomenys;
* jei teiginiai liečia jautrią, problematišką temą ir, tikėtina, gali būti užginčyti;
* jei teigiamas reiškinio ar objekto išskirtinis ypatingumas (greičiausias, aukščiausias ir pan).
 
Vizualiai nuorodos rodomos išnašų skirsnyje straipsnio pabaigoje, po <nowiki></references></nowiki> žymos arba specialių tam naudojamų šablonų (pvz., <nowiki>{{Reflist}}</nowiki>)
=== Nuorodų išnašose stiliai ===
 
Išnašose šaltiniai gali būti nurodyti įvairiais stiliais, tačiau turi būti laikomasi vieningo stiliaus visame straipsnyje. Paprasčiausia yra naudotis specialiais citavimo šablonais, į kuriuos tereikia įvesti duomenis, o pats šablonas suformatuoja nuorodą (pasviri tekstai, skliaustai, nuorodos ir pan.).
=== Nuorodų išnašosetekste stiliai ===
IšnašoseTekste šaltiniai gali būti nurodyti įvairiais stiliais, tačiau turi būti laikomasi vieningo stiliaus visame straipsnyje. Paprasčiausia yra naudotis specialiais citavimo šablonais, į kuriuos tereikia įvesti duomenis, o pats šablonas suformatuoja nuorodą (pasviri tekstai, skliaustai, nuorodos ir pan.).
 
*Nuorodoms į knygas galima naudoti šabloną [[:Template:Cite_book]].

Naršymo meniu